Opinie o Jezusie

Producent: Wydawnictwo M
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 435988
39,90 zł
29,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Po upływie kilkudziesięciu lat Vittorio Messori powraca do swojej książki, która stała się w międzyczasie klasykiem literatury religijnej, przetłumaczonym na kilkadziesiąt języków.

Zawarta w niej główna teza nie straciła na aktualności: rozum, historia i doświadczenie dowodzą prawdy Ewangelii. Messori - agnostyk nawrócony na chrześcijaństwo — posługuje się argumentacją naukową, a jedocześnie pisze barwnie, zrozumiale, przekonywująco. Czytelnik bierze udział w ekscytujących badaniach, które potwierdzają wiarę katolików, i które dają do myślenia nawet osobom niewierzącym.

Drugie wydanie jest spojrzeniem dojrzałego, również w wierze, człowieka, który nadal jest przekonany o wiarygodności Ewangelii, ale życiowe doświadczenie pozwoliło mu na głębszą refleksję nad argumentacją. Autor wyjaśnia to we wstępie: potrzebowałem czasu, zanim odkryłem, że całe chrześcijaństwo, w swej wersji katolickiej, opiera się (...) często na jedności przeciwieństw, doprowadzonych do syntezy. Jak mi powiedział Jean Guitton (...): Jestem katolikiem, ponieważ chcę wszystkiego, nie chcę zrezygnować z niczego”.

Specyfikacja
ISBN 978-83-8043-598-8
Okładka miękka
Liczba stron 304
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Vittorio Messori
Rok wydania 2020
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: