Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Oskar Schindler. Sprawiedliwy z Krakowa

  Producent: Wydawnictwo AA
  Kod katalogowy: 881629
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 39,00 zł
  19,66 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 19,66 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  "Po wielu latach mozolnej pracy i nawiązanych kontaktów Schindlerowcami na wszystkich kontynentach wyszła z rąk p. Profesora Aleksandra Skotnickiego książka ,,Oskar Schindler”. Jest to najbardziej dokładny obraz Schindlera, jego działalności i warunków, które stworzył na Zabłociu w Emalii i w Brünnlitz na Morawach, dzięki którym prawie 1100 osób zostało uratowanych od śmierci
  Książka ta ma niezwykłą wartość dokumentacyjną, zawiera wiele nieznanych dotąd wątków. Trudno będzie przyszłym historykom pisać prace naukowe o Schindlerze i Holokauście bez oparcia się na tej monografii, która ma wielkie walory historyczne."

  Opinia Józefa Bosaka z Tel Awiwu, brata prof. Marka Bosaka
  (poz. 200 na Liście Schindlera)

  "Monografia ta to cenny dokument historyczny zawierający wiarygodny materiał źródłowy do odtworzenia nie tylko działalności Schindlera w Krakowie i jego zasług, lecz przede wszystkim przeżyć wielu zwykłych ludzi, do których los się uśmiechnął i którzy zostali uratowani. Jest to pozycja bardzo ważna i potrzebna, stanowi cenne źródło historyczne do dziejów II wojny światowej, a zawarte w niej fakty zostały udokumentowane w sposób rzetelny i wiarygodny. Napisana prostym, gładkim językiem, łatwa w odbiorze choć wstrząsająca, bo poruszająca sprawy życia i śmierci."

  Z recenzji prof. Ireny Homoli-Skąpskiej (Instytut Historii PAN)

  "Jest to kolejne piękne i ważne dzieło prof. Aleksandra Skotnickiego, który już od kilku lat udanie wyręcza historyków, wychodząc naprzeciw społecznym oczekiwaniom tak krajowym jak i międzynarodowym. Profesor patrzy na problemy II wojny światowej, Holokaustu i dramatu Żydów Krakowa z perspektywy osoby zaangażowanej, świadomej tego co czyni, oraz z potrzeby serca i umysłu. To istotna zaleta całości. Najbardziej wartościową częścią dzieła są relacje żydowskich, ale i polskich świadków. Sprawa pomocy Schindlera Polakom, w tym AK-owcom, jest zupełnie nieznana. Są to teksty świeże, autentyczne, czynią niezwykłe wrażenie, poruszają i zmuszają do refleksji."

  Z recenzji prof. Andrzeja Chwalby (Instytut Historii UJ)

  Specyfikacja
  ISBN978-83-61881-62-9
  Okładkamiękka
  Liczba stron135
  Wymiary210 x 295 mm
  AutorAleksander B. Skotnicki
  Rok wydania2010
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *