Otyłość brzuszna

Producent: Wydawnictwo M
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 436688
39,90 zł
34,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Najpierw pojawia się nieestetyczna fałdka, potem kolejna i kolejna. Następnie trudności z dopięciem ulubionych jeansów i konieczność wymiany garderoby na większe rozmiary... Ale - wbrew temu, co wmawia nam kolorowa prasa - otyłość brzuszna nie jest tylko problemem natury estetycznej. Co więcej, ciepieć na nią mogą nawet osoby o szczupłym wyglądzie.

Otyłość brzuszna jest chorobą, która wymaga równie poważnego i rozważnego podejścia, jak każde inne schorzenie. Nieleczona prowadzić może m.in. do cukrzycy, insulinooporności, chorób układu krążenia, czy stawów.

Autorka wyjaśnia, czym jest otyłość brzuszna, kiedy i u jakich specjalistów należy szukać pomocy, a przede wszystkim: jakie zmiany w naszym sposobie odżywiania, działania, a nawet myślenia, należy podjąć, by skutecznie i rozsądnie walczyć z nadmiarem kilogramów. Wskazuje pułapki, pokazuje mechanizmy i obala krążące mity. Przekazuje czytelnikowi mnóstwo cennych i praktycznych wskazówek, podaje przykładowy jadłospis oraz kilkadziesiąt łatwych i smacznych przepisów, które przydadzą się zwłaszcza w sytuacjach, gdy na drodze do właściwej masy ciała staje nam pośpiech i nadmiar obowiązków.

Mgr Milena Nosek - dietetyk, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wykładowca Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie, dietetyk Polskiego Baletu Narodowego. Entuzjastka podróży, teatru i tańca. Admiratorka kuchni śródziemnomorskiej.

Specyfikacja
ISBN 978-83-8043-668-8
Okładka miękka
Liczba stron 256
Wymiary 160 x 220 mm
Autor Milena Nosek
Rok wydania 2020
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: