Pamiętnik Anioła Stróża

Producent: Wydawnictwo AA
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: K01120
19,90 zł
9,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Urzekająca historia przyjaźni anioła z człowiekiem!

Fascynująca opowieść o niezwykłych przyjaciołach na całe życie, a nawet na całą wieczność... Jej bohaterem jest człowiek oraz jego najwierniejszy, mimo iż niewidzialny przyjaciel – Anioł Stróż. Tytułowy bohater opowiada tu o swojej przygodzie z powierzonym mu człowiekiem: odnotowuje zadziwiające wydarzenia począwszy od momentu podjęcia się swego zadania aż do chwili, kiedy wraz ze swym ludzkim przyjacielem, po wielu trudach życia, dociera do wiecznej ojczyzny.

Każdy czytelnik może tu odnaleźć samego siebie w zmaganiach w świecie ducha, wiary, walki ze złem i słabością, w poszukiwaniu dobra i właściwej drogi życia.

Od redakcji (fragment)

Autor doskonale ukazuje i przybliża tu katolicką tradycję i naukę dotyczącą posługi Aniołów Stróżów, wykorzystując formę powieści, której kanwą jest życie człowieka, widziane i przeżywane wraz z nim przez jego najwierniejszego, chociaż niewidzialnego przyjaciela – Anioła Stróża. Obraz świata ukazanego w tej opowieści z pewnością odbiega od świata naszych czasów. Nie o świat tu jednak chodzi, lecz o człowieka w relacji do wieczności, do Boga, który jest ostatecznym celem i sensem jego życia, a ta kwestia pozostaje niezmienna, niezależna od miejsca i czasu. Choć realia mogą wydać nam się odległe, to z pewnościa odnajdujemy się tutaj w świecie wiary i przestrzeni zmagań duchowych, w walce ze słabościami, poszukiwaniu właściwej drogi, w konfrontacji ze złem, w dążeniu do dobra.

Specyfikacja
ISBN 978-83-61881-88-9
Okładka miękka
Liczba stron 176
Wymiary 140 x 200 mm
Autor ks. Guillaume Chardon
Rok wydania 2011