Papież Pius X. Wobec kryzysu modernistycznego

Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 037818
25,00 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Modernizm wywołał bardzo duży kryzys w Kościele, stworzył napięcie między nauką a Kościołem. Moderniści nie zgadzali się z nauką Kościoła w kwestii dogmatów, natchnienia Pisma Świętego czy nawet boskości Jezusa Chrystusa. Doprowadziło to do zdecydowanych kroków ze strony Kościoła. Próby rozwiązania problemu modernistycznego dzielą teologów i historyków. Należałoby odpowiedzieć na pytanie: dlaczego tak mocno walczono z tymi poglądami i jakimi sposobami? Kościół ma bowiem stać w obronie depozytu wiary i czystości doktryny, nie może bronić herezji i błędów, które działają na zgubę dusz.

Niniejsza publikacja przedstawia reakcję papieża Piusa X i Kościoła na teologiczne i filozoficzne poglądy nurtu „modernistów” w Kościele katolickim. Ma ona również za zadanie przedstawienie poglądów modernistycznych i ukazanie zagrożenia, jakie za sobą niosą również po śmierci Ojca Świętego Piusa X.

Alicja Lewicka — ur. w 1989 roku we Wrocławiu. Ukończyła studia teologiczne na Papieskim Wydziale Teologicznym. Doktorantka na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu na specjalizacji: historia Kościoła.

Specyfikacja
ISBN 978-83-64037-81-8
Okładka miękka
Liczba stron 140
Wymiary 120 x 190 mm
Autor Alicja Lewicka
Rok wydania 2017