Polska czy Polin? Sekrety relacji polsko-żydowskich

Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 490352
45,00 zł
42,00 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Przeżywamy trudne czasy. Skaczą na nas jak koza na pochyłe drzewo, rodzimi zaprzańcy wyją z radości, polskie ustawy pisze Mosad, a polskich ministrów zatwierdza ambasador Izraela. Dlaczego udostępniono Wawel na obrady Knesetu? Dlaczego prezydent nie ma czasu dla Kresowiaków, a nie wytrzyma dnia bez spotkania z rabinem Schudrichem? Gdzie jest ośrodek, w którym podejmuje się decyzje? Na Nowogrodzkiej czy na szabasowych kolacjach? Skąd sprzeciw wobec wznowienia ekshumacji w Jedwabnem? I wreszcie - dlaczego premierem w trybie nadzwyczajnym, ocierającym się o groteskę, zrobiono bankiera, a żydowskie gazety powitały go nagłówkiem „świetny bankier na czele rządu”?

Krzysztof Baliński ujawnia prawdziwe oblicze relacji polsko-żydowskich, sekrety jakie w mediach głównego nurtu, tych rządowych jak i lewicowo-liberalnych, starannie się ukrywa.

Jarosław Kornaś
Instytut Promocji Kultury

Krzysztof Baliński (ur. 1947) - dyplomata i politolog specjalizujący się w problematyce krajów arabskich. Ambasador Polski w Syrii (1991-1994) i Jordanii (1991-1995). Publicysta porusząjący zagadnienie polityki międzynarodowej oraz działań Polskiej dyplomacji.
Autor książki „MSZ - Polski czy antypolski?".

Specyfikacja
ISBN 978-83-66490-35-2
Okładka miękka
Liczba stron 260
Wymiary 170 x 240 mm
Autor Krzysztof Baliński
Rok wydania 2020
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: