Polska księga zwierząt. Gatunki zagrożone

Producent: Dragon
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 875567
149,95 zł
49,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Wyjątkowe dzieło opracowane przez grono naukowców z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, które bardzo obszernie i kompetentnie omawia najbardziej zagrożone gatunki polskiej fauny.

Publikacja ma charakter popularnonaukowy i jest kierowana dla szerokiego grona odbiorców. W pierwszej części dzieła autorzy szeroko opisują 300 wybranych przez siebie zagrożonych gatunków zwierząt. Każda prezentacja składa się z 3 elementów: Występowanie i biologia, Zagrożenia oraz Ochrona. Bogata treść została zilustrowana barwnymi fotografiami lub rycinami opisywanych zwierząt. Przy każdym opisywanym gatunku umieszczono oznakowanie stopnia zagrożenia, przyznane w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt. Opisową część publikacji kończy zestawienie, w którym przedstawiono systematykę wybranych 300 zagrożonych gatunków.

W drugiej części zamieszczona została aktualna, kompletna lista zwierząt ginących i zagrożonych w Polsce. W zamieszczonym zestawieniu znajduje się prawie 2800 gatunków zwierząt, wśród których ponad 160 gatunkom przypisano kategorię CR, czyli krytycznie zagrożonych. Na końcu zamieszczono słowniczek trudniejszych pojęć oraz obszerną bibliografię.

Polska Księga Zwierząt. Gatunki zagrożone jest publikacją nowatorską, fachowo opracowaną i wydaną w bardzo atrakcyjnej szacie graficznej.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7887-556-7
Okładka twarda
Liczba stron 376
Wymiary 250 x 340 mm
Autor Artur Taszakowski
Autor Dominik Chłond
Autor Mariusz Kanturski
Autor Łukasz Depa
Rok wydania 2018
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: