Polska na mundialach

Producent: Arena
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 008021
29,90 zł
19,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Nieznane fakty! Burzliwe kariery wielkich piłkarzy! Kulisy polskich występów na mundialach! Ilustrowana historia wszystkich występów polskiej reprezentacji na mundialach od 1938 roku po wygrane eliminacje do rosyjskich mistrzostw świata! „Fajerwerki artyzmu", „futbol doskonały", „uczta niezrównana" - tak o debiucie Biało-Czerwonych na mundialu w 1938 roku we Francji pisała światowa prasa, zachwycając się widowiskiem, jakie stworzyli Polacy w starciu z wirtuozami z Brazylii. Światu objawił się wówczas wielki talent, Ernest Wilimowski, który wpakował Canarinhos aż cztery gole!

Na kolejny mundial z udziałem Polaków musieliśmy czekać aż 36 lat, a dostaliśmy się na niego po heroicznym boju na Wembley z Anglią. Po wielkim sukcesie „Orłów Górskiego" w 1974 r. nastały „tłuste" lata polskiej piłki aż do mundialu w Hiszpanii, ale potem było już znacznie gorzej. Teraz znów żyjemy nadziejami na sukces naszej reprezentacji.

Barwnie ilustrowana książka opowiada historię rywalizacji na boisku oraz odkrywa szczegóły zakulisowych wydarzeń. Kreśli również sylwetki wybitnych polskich reprezentantów, m.in. Kazimierza Deyny, Jana Tomaszewskiego, Zbigniewa Bońka, Adama Nawałki, Roberta Lewandowskiego i innych.

Specyfikacja
ISBN 978-83-66008-02-1
Okładka twarda
Liczba stron 120
Wymiary 210 x 300 mm
Autor Marek Balon
Rok wydania 2018
Znaczniki produktu