Polskie zwyczaje. Kocham Polskę

Producent: Rafael
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 698220
11,90 zł
5,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Seria „Kocham Polskę” to propozycja dla rodziców i dziadków, którzy swoim pociechom chcą przekazać wiedzę o Polsce, jej historii, tradycji, bohaterach i wielkich postaciach...
Tym razem zebraliśmy wiedzę o polskich zwyczajach, tradycjach i obrzędach, które - podobnie jak historia oraz ojczysty język - stanowią nasze przymioty narodowe, określając tożsamość każdego Polaka.

Książka w przystępny sposób opowiada o wielu obrzędach, o miejscach, w których są one wyjątkowo mocno obecne, oraz o tym, skąd wzięty się na polskiej ziemi. Wiele z nich znamy dobrze z naszych domów, bo stanowią wciąż żywą tradycję. Ale są obrzędy powoli zanikające. Wraz z ich utratą każde następne pokolenie będzie uboższe.

Wspólne czytanie i oglądanie barwnych, żywych ilustracji może być doskonałym sposobem na rodzinne spędzanie wolnego czasu. Może też być inspiracją do odtworzenia w gronie najbliższych zamierających tradycji, co oprócz walorów edukacyjnych będzie stanowiło koloryt i tło radosnego dzieciństwa naszych pociech.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7569-822-0
Okładka miękka
Liczba stron 32
Wymiary 210 x 300 mm
Autor Joanna Wieliczka-Szarkowa
Autor Jarosław Szarek
Rok wydania 2019
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: