Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Przykładna para. Św. Joanna Beretta i Piotr Molla

  Producent: Rafael
  Kod katalogowy: 336444
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 39,90 zł
  34,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 34,90 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Publikacja na 100-lecie urodzin św. Joanny Beretty Molli

  Książkę otwiera krótka biografi a bohaterów: św. Joanny Beretty i Piotra Molli, oraz kronika najważniejszych momentów ich małżeńskiego życia. Czytelnik poznaje wspólną życiową drogę Joanny i Piotra poprzez ich korespondencję, która znakomicie oddaje ducha ich relacji narzeczeńskich, małżeńskich i rodzicielskich. Ze wzajemnych listów wyłania się także wielka osobowość i duchowość Piotra Molli, godnego męża świętej kobiety.

  Listy te w opinii wielu to żywy przykład tego, co Magisterium Kościoła mówi o relacji kobiety i mężczyzny. Joanna i Piotr mogą być uważani zarówno za prekursorów, jak i wcielenie nauczania Kościoła na temat rodziny w ostatnich latach, a tym samym za aktualny wzór dla chrześcijańskich małżeństw. Dla tej przykładnej pary nie miała zastosowania formuła małżeńska „aż śmierć nas nie rozłączy”, ale „dopóki śmierć nie pozwoli nam się spotkać na nowo”.

  Publikacja jest owocem cennej współpracy ks. prof. mons. Ennio Apeciti oraz Gianny Emanueli Molli. Do książki dołączona została płyta z filmem Dariusza Reguckiego Święta Gianna Beretta Molla. Obcowanie świętych oraz kilkoma dodatkami, w tym archiwalnymi materiałami filmowymi z zaręczyn i ślubu Joanny i Piotra, a także wzruszający zapis wideo, na którym Gianna Emanuela, córka świętej, czyta jeden z listów swojego ojca do jej świętej mamy.

  Książka z płytą DVD

  Specyfikacja
  ISBN978-83-67336-44-4
  Okładkamiękka
  Liczba stron160
  Wymiary140 x 200 mm
  AutorValentina Di Marco
  Rok wydania2022
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *