Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Rodzina Ulmów (nowe wyd.)

  Producent: Rafael
  Kod katalogowy: 01735E
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 29,90 zł
  14,90 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Przejmująca historia polskiej rodziny, która poświęciła swoje życie, ratując Żydów.

  Książka, na przykładzie rodziny Ulmów i innych rodzin we wsi Markowa ukrywających Żydów, opowiada o heroicznej postawie Polaków, katolików, którzy motywowani ewangeliczną zasadą miłości bliźniego narażali życie dla innych. Tę historię powinien poznać każdy, szczególnie w obliczu popularności tez głoszonych przez takich autorów jakTomasz Gross.

  Wkrótce rozległo się kilka strzałów. Jako pierwsi zginęli, jeszcze podczas snu, dwaj bracia Szallowie oraz jedna z sióstr Gołda Goldman. Wtedy Niemcy wezwali furmanów, aby patrzyli, jak dokonują mordu. To miało odstraszyć innych od pomocy Żydom. Wtedy zastrzelili kolejnego z braci Szallów, następnie Laykę Goldman wraz z małym dzieckiem, a na końcu pozostałych Szallów. Przed chałupę wyprowadzono też Józefa i Wiktorię i tam zastrzelono. (...) Wśród krzyków i płaczu żandarmi zastanawiali się, co zrobić z szóstką dzieci. Po krótkiej naradzie Dieken zdecydował, że ich także należy rozstrzelać. Trójkę lub czwórkę dzieci własnoręcznie zamordował Kokott. Krzyczał przy tym: „Patrzcie, jak giną polskie świnie, które przechowują Żydów". (...) Od kul zginęły wszystkie dzieci Ulmów: Stasia, Basia, Władziu, Franus, Antoś, Marysia i siódme w łonie matki, która właśnie zaczęła je rodzić.

  fragment książki

  Obecnie trwa proces beatyfikacyjny męczenników drugiej wojny światowej. Wśród kandydatów na ołtarze znajduje się również rodzina Ulmów.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7569-863-3
  Okładkatwarda
  Liczba stron96
  Wymiary195 x 260 mm
  AutorMateusz Szpytma
  AutorJarosław Szarek
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Close
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *