Rotmistrz Witold Pilecki

Producent: Wydawnictwo AA
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 641667
14,90 zł
12,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Rotmistrz Witold Pilecki był jednym z najwspanialszych żołnierzy w dziejach Wojska Polskiego, nazwano go „Ostatnim ułanem Rzeczypospolitej", „Żołnierzem niezłomnym", „Ochotnikiem do Auschwitz", a na świecie poznano jako „jednego z sześciu najodważniejszych ludzi europejskiego ruchu oporu podczas II Wojny Światowej".

"Joanna Wieliczka-Szarkowa z niebywałym wyczuciem, z kobiecą delikatnością opowiada na kartach tej książki historię człowieka, który zawsze „zachowywał się jak trzeba". Ogromną wartością książki są też udostępnione przez Zofię Pilecką rodzinne fotografie Pileckich."

Jacek Pawłowicz
Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych w PRL


„Tylko ofiarowanie siebie innym nadaje naszemu życiu sens" -powiedział mój tata. Dziękuję autorce książki, że przypomniała te słowa i ukazała postać Witolda Pileckiego w szerokiej perspektywie. On żyje, jest obecny w moim życiu. Niech ta publikacja przybliży Państwu tego wyjątkowego człowieka, który nie dał o sobie zapomnieć.

Zofia Pilecka


"Autorka nie skupia się tylko na bohaterskich czynach Pana Rotmistrza z okresu walk o niepodległość Polski. Sięga dalej, niemal do prahistorii rodziny Pileckich, opowiada o jej korzeniach, o bohaterskich przodkach ze starej szlacheckiej rodziny pieczętującej się herbem Leliwa, o dziadku Józefie - powstańcu styczniowym - i babci przez wnuki zwanej „Bunią", o ojcu Julianie, ciężko pracującym w dalekiej Karelii na utrzymanie rodziny i mamie Ludwice z domu Osiecimskiej, przekazującej swoim pięciorgu dzieciom miłość do Polski i Boga. To właśnie dzięki niej Witold stał się Niezłomny.

Witold Pilecki skazany został przez komunistów na zapomnienie. Jednak działania te na nic się zdały. Dzięki staraniom wielu środowisk Rotmistrz Witold Pilecki jest w wolnej Polsce symbolem najwyższego bohaterstwa, najwyższego patriotyzmu i największej ofiary poniesionej dla Ojczyzny.

Właśnie dla propagowania wśród młodego pokolenia Polaków tych wartości, które wyznawał Witold Pilecki, powstała książka Joanny Wieliczki-Szarkowej. Jest tym bardziej cenna, że ukazuje się w 70 rocznicę śmierci Pana Rotmistrza..."

Jacek Pawłowicz
Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych w PRL

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-166-7
Okładka miękka
Liczba stron 160
Wymiary 120 x 190 mm
Autor Joanna Wieliczka-Szarkowa
Rok wydania 2018
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: