Różaniec św. Piusa X z relikwiami III stopnia

39,90 zł
Dostępność: W magazynie

Różaniec dla wszystkich, którym bliska jest duchowość i tradycja wielkiego świętego papieża broniącego Kościół przed błędami modernizmu, stawiającego w centrum Chrystusa Eucharystycznego, podejmującego sanację struktur Kościoła w imię zawołania „Odnowić wszystko w Chrystusie". Pius X powinien być też szczególnie bliski Polakom, gdyż ustanowił święto Matki Bożej Królowej Polski, a wezwanie „Królowo Polski, módl się za nami" dodał do litanii loretańskiej.

Różaniec z certyfikatem autentyczności relikwii.

Św. Pius X (1903-1914) Giuseppe Melchiore Sarto
Urodził się w 1835 roku, w wieku 23 lat został kapłanem a w 1884 roku biskupem. Dziewięć lat później Leon XIII mianował go Patriarchą Wenecji. W 1903 roku po śmierci papieża Leona XIII na zwołanym konklawe został wybrany papieżem i przyjął imię Piusa X
Zasłynął jako zdecydowany przeciwnik modernizmu, który wtedy bardzo zagrażał Kościołowi, jednym z narzędzi tej heroicznej walki była "Przysięga antymodernistyczna"- wyznanie wiary ogłoszone w 1910 roku jakie obowiązani byli składać wszyscy kandydaci do święceń wyższych a także spowiednicy, kaznodzieje, proboszczowie, kanonicy, przełożeni zakonni, profesorowie w seminariach i zakonach, urzędnicy kurii biskupich, sądów kościelnych. Pius X zaangażował się w odnowę eucharystyczną. Przyczynił się do ułatwienia dostępu do Eucharystii osobom chorym oraz dopuścił dzieci do tzw. wczesnej Komunii Świętej. Zmarł w sierpniu 1914 r. a w 1954 roku został kanonizowany przez Piusa XII.

Więcej informacji

Więcej informacji
Numer katalogowy 102765
Producent <a href="/san-gabriele">San Gabriele</a>
Autor <a href="/"></a>
Inni klienci kupili również