Rzym Jana Pawła II. Przewodnik dla pielgrzymów

Producent: Wydawnictwo M
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 957822
19,90 zł
4,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Wyjątkowy przewodnik, inny niż wszystkie dostępne na rynku: Wieczne Miasto oczyma św. Jana Pawła II!

Przewodnik oprowadza po najważniejszych miejscach świętych Wiecznego Miasta (bazyliki: św. Piotra, św. Jana na Lateranie, Matki Bożej Większej, św. Pawła za Murami, św. Piotra w Okowach, Świętego Krzyża Jerozolimskiego, św. Klemensa, kościół polski św. Stanisława oraz kościół św. Andrzeja na Kwirynale). Przedstawia również inne miejsca związane z osobą Jana Pawła II: Muzea Watykańskie, Pałac Apostolski, Aulę bł. Pawła VI, Ogrody Watykańskie, Uniwersytet św. Tomasza z Akwinu, Kolegium Polskie, Koloseum, Kapitol, Dom Polski im. Jana Pawła II, dworzec kolejowy Termini, Poliklinikę Gemelli, cmentarz Campo di Verano oraz Castel Gandolfo i sanktuarium Matki Bożej Łaskawej na Mentorelli.

Znajdziemy tu mapy Watykanu i centrum Rzymu oraz wskazówki, jak dotrzeć i jak podróżować po Wiecznym Mieście, jak unikać kolejek itp. Są tu również inne informacje praktyczne: noclegi, spis ważnych telefonów i instytucji.

Z przewodnika dowiemy się wielu dodatkowych informacji o Janie Pawle II: Które miejsca w Watykanie Jan Paweł II lubił najbardziej? Dlaczego tak ważna była dla niego Kaplica Sykstyńska? Jak wyglądał jego apartament w Pałacu Apostolskim? Gdzie wstępował codziennie podczas rzymskich studiów? Co kryje się pod nazwą „trzeci Watykan”?

Kolorowe ilustracje, kredowy papier.

Specyfikacja
Okładka miękka
Liczba stron 112
Wymiary 140 x 200 mm