Samuraje Chrystusa

Producent: Rafael
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 699593
39,90 zł
4,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Prawdziwa historia kierowanego przez samurajów buntu japońskich chrześcijan

Bycie samurajem to w Japonii najwyższy zaszczyt połączony z powinnością poświęcenia całego życia swemu Panu. Ta książka to opowieść o heroizmie najwspanialszych z samurajów, którzy na swego Pana obrali Jezusa Chrystusa.

Wydarzenia w Japonii podczas tak zwanego powstania Shimabary, bunt działającej w podziemiu społeczności chrześcijańskiej z dotkniętego ubóstwem regionu przerodziły się w holokaust chrześcijan - mężczyzn, kobiet i dzieci. Samuraje, którzy przystąpili do współwyznawców, ponieśli męczeńską śmierć, dając świadectwo wiary i najwyższego poświęcenia dla Chrystusa.

Warto poznać historię wydarzeń odległych, ale potwierdzających siłę, jaką daje nasza wiara - zwłaszcza w kontekście faktu wyniesienia na ołtarze Ukona Takayamy, który dziś jest w Japonii symbolem poświęcenia życia w imię Jezusa.

Jonathan Clements jest autorem wielu książek o historii Azji Wschodniej, w tym, takich pozycji jak Krótka historia samurajów (A Rrief History of the Samurai), Współczesna Japonia. Wszystko, co istotne (Modern Japan: All That Matters) oraz biografii admirała Heihachiro Tógó i księcia Kinmochi Saionji. Czasopismo „Choice” uznało jego Anime. Historia (Anime:A History) za jeden z najlepszych tytułów akademickich, które ukazały się w 2014 roku. Jest również autorem rozdziałów pt. Asia and the World (Azja i świat) w szkolnych podręcznikach do historii z serii Big Ideas wydawnictwa Oxford University Press, która w 2012 roku zdobyła nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie wydawnictw edukacyjnych (Excellence in Educational Publishing) przyznawaną przez Australijskie Stowarzyszenie Wydawnicze (Australian Publishing Association).

Specyfikacja
ISBN 978-83-7569-959-3
Okładka miękka
Liczba stron 335
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Jonathan Clements
Rok wydania 2016