Sekret kobiecej duszy. Przewodnik duchowy nie tylko dla kobiet

Producent: Wydawnictwo AA
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
24,90 zł
9,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

W późnych latach osiemdziesiątych, kiedy zaczynałam swoje głębsze życie duchowe, nie przestawałam się zastanawiać, gdzie zniknęły wszystkie kobiety z pierwszych wieków Kościoła. Uczono nas o Ojcach Kościoła, Ojcach Pustyni i Apostołach, biskupach i męczennikach. Samo w sobie to wszystko było dobre i słuszne. Zdrowy rozsądek podpowiadał mi jednak, że gdzieś muszą istnieć nieopowiedziane historie kobiet, które w podobny sposób wcielały w życie wiarę chrześcijańską. Miałam intuicyjne przekonanie, że kobiety odegrały znacznie większą rolę niż ta, którą ukazywali nam uczeni tamtych czasów. Chodziłam w kółko zadając głośno pytanie: „Gdzie są moje Matki?”, „Gdzie moje Siostry?”, „Gdzie te wszystkie kobiety, bez których nie byłoby ani wiary, ani Kościoła, ani tradycji?”.

Gdzie są Matki? Fragment "Rozdziału I"

Ten niezwykły przewodnik zaprasza do odkrycia prawdziwego sekretu nie tylko kobiecej duszy: sensu istnienia, prawdy, miłości i pokoju serca na zawsze oddanego Bogu.

U zarania chrześcijaństwa święte kobiety udawały się na dzikie pustkowia, żeby całkowicie poświecić się Bogu i modlitwie. Ta książka odkrywa i przybliża wyjątkową duchowość Matek Pustyni i proponuje konkretne sposoby wykorzystania ich mądrości w naszym życiu – życiu kobiet (i nie tylko), tak często zagubionych na pustyniach i manowcach współczesnego świata.

Naszym postępowaniem, naszym pragnieniem i całymi sobą wybieramy Jezusa. Naszym życiem i nasza mądrością wybieramy całkowicie tylko Boga – mówią do nas Matki i zabierają w podroż w poszukiwaniu sekretu naszego serca i duszy.

Nowotwór, inne poważne choroby, śmierć bliskich osób, problemy z praca, trudna sytuacja finansowa – każda z tych rzeczywistości stanowiła w moim życiu taki moment, kiedy duchowość pustyni przychodziła z odpowiedzią na konkretną życiowa sytuacje. Kiedy czułam, ze wzbiera we mnie panika, tradycja pustyni radziła mi, żeby spokojnie oddychać... A kiedy myślałam o tym, ze umrę, przypominała, ze każdy grób będzie kiedyś pusty.

Świadectwo Autorki

Przewodnik ten zawiera również modlitwy, które pomagają kobietom (i nie tylko) zawierzyć swoje życie Bogu w najtrudniejszych i najważniejszych chwilach.

Specyfikacja
ISBN 978-83-62927-41-8
Okładka twarda
Liczba stron 192
Wymiary 120 x 190 mm
Autor Mary C. Earle
Rok wydania 2011
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: