Sekretarz dwóch papieży. Rozmowa z ks. arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim

Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 063453
38,00 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Metropolita lwowski, jedyny Polak w historii, który był osobistym sekretarzem dwóch papieży, Jana Pawła II i Benedykta XVI, ks. abp Mieczysław Mokrzycki po raz pierwszy ujawnia zdarzenia, o których nigdy nie mówił publicznie.

Ukazuje kulisy tego, co działo się za murami Watykanu bez udziału kamer i dziennikarzy. Szczerze odpowiada na trudne pytania - na przykład o morderstwo w Watykanie, abdykację Benedykta XVI, ale także o odrodzenie Kościoła katolickiego na Ukrainie.

Mówi o swojej drodze do kapłaństwa, o najpiękniejszych i najtrudniejszych chwilach i o tym, co jest najważniejsze w życiu.

Mieczysław Mokrzycki - polski duchowny rzymskokatolicki, od 2008 roku arcybiskup metropolita lwowski, przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy Kościoła katolickiego, następca ks. kard. Mariana Jaworskiego.

W latach 1996-2005 był osobistym sekretarzem Jana Pawła II, a po jego śmierci, do 2007 roku, Benedykta XVI.

Krzysztof Tadej - dziennikarz TVP. Autor programów i filmów dokumentalnych dotyczących Watykanu i papieży oraz książek o Janie Pawle II. Pomysłodawca i organizator pierwszego w historii klasycznego wywiadu telewizyjnego z papieżem (wywiad TVP z Benedyktem XVI w 2005 r.).

Laureat wielu nagród - między innymi w 2016 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Mirabile Dictu”, pod patronatem Papieskiej Rady Kultury, otrzymał nagrodę nazywaną Oscarem Watykanu za „najlepszy film dokumentalny" Życia nie można zmarnować, o polskich misjonarzach zamordowanych w 1991 roku w Peru.

Specyfikacja
ISBN 978-83-08-06345-3
Okładka twarda
Liczba stron 280
Wymiary 150 x 210 mm
Autor Krzysztof Tadej
Rok wydania 2017