Sekretny dziennik lasu

Producent: Fronda
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 793781
39,90 zł
29,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Co można odkryć w leśnym Archiwum X?

Dlaczego las wymienia co roku baterie słoneczne na nowy model?

Czy muchy mogą zapylać kwiaty?

Który pustelnik uwielbia żywić się grzybami? Kogo terroryzują sikory?

Lasy zajmują 30% terytorium Polski. W ciągu ostatnich 20 lat przybyło pół miliona hektarów drzewostanu. Ale - czy potrafimy to docenić i dobrze odczytujemy sygnały, które wysyła do nas natura z głębi leśnych ostępów?

Przemysław Barszcz - dziennikarz i pisarz, niestrudzony badacz ojczystej przyrody, zaprasza nas do największej sieci społecznościowej. Zajrzyjmy na błogi pisane przez drzewa, zwierzęta i ekosystemy.

Nieustająca inwazja obcych. Przekradają się nocami w ładowniach statków, czają się w mroku wagonów kolejowych i kontenerów. Pasażerowie na gapę, śmiertelne zagrożenie dla lokalnej autonomii. Obce grzyby, skorupiaki, nasiona, owady, ryby, a nawet ssaki dokonują inwazji, zmieniając nasz ekosystem.

Wilki u bram. Kundelek, łotrzyk ze schroniska. Z jednej z eskapad w centrum Krakowa pupil nie wrócił - kilka kilometrów od Rynku Głównego, Sukiennic i hejnału zjadły go wilki. Las wdarł się przemocą do miasta.

Zawilec - świadek nieśmiertelności. Kiedy jego stare kłącze obumiera, wyrasta z niego kolejne, przejmujące role poprzednika. Mamy więc do czynienia z jedną i tą samą rośliną, identyczną genetycznie; małe roślinki mogą okazać się starsze od najstarszych drzew w lesie. Czy zawilec jest wieczny niczym Christopher Lambert w „Nieśmiertelnym”?

Nocne łowy. Lot puszczyka jest bezszelestny, a drapieżnik, niczym amerykański myśliwiec F-22 Raptor, jest dla swoich ofiar niesłyszalny i niewidzialny. „Wyłączenie” świstu skrzydeł daje nocnym drapieżnikom olbrzymią przewagę nad zdobyczą.

Specyfikacja
ISBN 978-83-8079-378-1
Okładka twarda
Liczba stron 320
Wymiary 150 x 220 mm
Autor Przemysław Barszcz
Rok wydania 2018
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Duchowe życie zwierząt

36,90 zł 29,90 zł

Nieznane więzi natury

34,90 zł 27,90 zł