Sekrety Jezuitów. Film DVD

Producent: E-lite
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 126084
24,99 zł
12,45 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Zakon jezuitów powołał do istnienia w XVI w. święty Ignacy z Loyola. Baskijski rycerz podczas rekonwalescencji strzaskanej kulą armatnią lewej nogi, zaczął czytać Ewangelię i postanowił zerwać z dotychczasowym sposobem życia, aby całkowicie należeć do Jezusa. Przeżywał ciężką walkę duchową, a spisując swoje przeżycia mistyczne, stworzył podstawy słynnego podręcznika życia duchowego.

Reguła jezuitów zawiera: posłuszeństwo dogmatom i prawu kościelnemu, wyrzeczenie się wszelkiej wolności osobistej oraz bezgraniczne zaufanie do Kościoła i papieża. Na przestrzeni wieków jezuici byli kaznodziejami i spowiednikami władców oraz prowadzili szkolnictwo średnie i wyższe. Obecnie po raz pierwszy w historii jezuita został również Papieżem.

W roku 2018 wspominamy słynnego polskiego Jezuitę, pochodzącego z Rostkowa św. Stanisława Kostkę. O tym patronie, w marcu 1926 r., w odezwie „Do Młodzieży Polskiej” napisał bł. abp Nowowiejski: „Jednemu zaś z największych pragnień św. Stanisława było: oddać się, poświecić na wyłączną służbę Bożą. Młodzież! Podnieś w górę lot, zapal się płomiennym, ofiarnym ogniem zbawiania dusz... idź w ślady Patrona swego... Proś Pana Boga o łaskę, abyś mogła Mu służyć w zakonie, w kapłaństwie. Tak czyniąc uczcisz św. Stanisława, oddasz też największą usługę ukochanej Ojczyźnie naszej - Polsce, której jednym z najszlachetniejszych synów był św. Stanisław Kostka”.

Film: czas trwania 45 min., polski lektor, polskie napisy.

Specyfikacja
ISBN 978-83-66126-08-4
Okładka twarda
Liczba stron 22
Wymiary 150 x 190 mm