-14%

Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci

Special Price 42,90 zł   Normalna cena 49,99 zł Oszczędzasz 7 zł
Najniższa cena z 30 dni: 35,00 zł
Dostępność: W magazynie

Twoje dziecko często zachowuje się w sposób, który Twoim zdaniem jest niedopuszczalny? Sięgnij po lekturę zatytułowaną "Self-Regulation. Nie ma niegrzecznych dzieci" autorstwa Agnieszki Stążki-Gawrysiak. Zawarte w niej treści pomogą zarówno Tobie, jak i maluchowi poradzić sobie z trudnościami dnia codziennego.

Gdy dziecko zachowuje się w sposób nieakceptowalny dla osób dorosłych, mówi się o nim, że jest niegrzeczne. To twierdzenie jest dla maluchów bardzo krzywdzące i nie należy go używać. Dlaczego zatem pociechy źle się zachowują? Zwykle powodem jest zmęczenie, głód, nadmiar bodźców. Układ nerwowy dzieci nie jest jeszcze na tyle dojrzały, aby mogły one samodzielnie poradzić sobie z tym, co odczuwają. Gdy czują się źle to i zachowują się źle. Rolą osób dorosłych jest im pomóc.

Książka składa się z historyjek, których bohaterami jest dwójka rodzeństwa oraz ich rodzice i przyjaciele. Na przykładzie zachowania Kuby i jego młodszej siostry Lenki, maluchy dowiadują się, jak mogą postępować w różnych sytuacjach. Po każdym opowiadaniu umieszczone zostały notatki dla opiekunów. Ukazano w nich sposób, w jaki mogą zmienić swoje nastawienie oraz zachowanie pociechy. Dzięki temu rodzice rozumieją, skąd biorą się dane trudności i mają więcej cierpliwości, by stawić im czoła.

Więcej informacji

Więcej informacji
EAN 9788324075348
ISBN 978-83-240-7534-8
Numer katalogowy 075348
Wymiary 165 x 240 mm
Producent <a href="/znak">Znak</a>
Autor <a href="/agnieszka-stazka-gawrysiak">Agnieszka Stążka-Gawrysiak</a>
Okładka twarda
Ilość stron 184
Rok wydania 2021
Inni klienci kupili również