Śledztwo w sprawie cudów

Producent: Wydawnictwo AA
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 927982
29,90 zł
2,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Książka, z której dowiesz się, jak Kościół sprawdza autentyczność cudów!

Książka salezjanina o. Dario Composty, konsultora Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, „zawodowo” zajmującego się badaniem przypadków cudów w ramach procesów kanonizacyjnych i beatyfikacyjnych, opowiada o czternastu cudach, które miały miejsce w ciągu pięćdziesięciu lat XX wieku. Cuda te zadecydowały o beatyfikowaniu bądź kanonizowaniu przez Stolicę Apostolską osób, za których wstawiennictwem się zdarzyły (m.in.: bł. Eugeniusza de Mazenod, św. Konrada z Parzham, św. Oliwiera Plunketta, św. Joanny de Lestonnac).

Opisywane wydarzenia o charakterze nadprzyrodzonym dotyczą głównie uzdrowień, ale nie tylko, bo mamy tu także przypadek cudownego rozmnożenia żywności. Na początku autor kreśli sylwetkę osoby, za wstawiennictwem której zdarzył się cud. Potem zajmuje się już samym cudem, przytaczając kontekst wydarzenia i okoliczności towarzyszące.

Ostatnia część poświęcona jest relacjom i świadectwom różnych osób związanych z cudownym wydarzeniem: lekarzy, bliskich chorego, świadków wydarzeń. Niezwykłe relacje z badań nad cudami dokonanymi przez kandydatów na ołtarze!

Niezwykłe relacje z badań nad cudami dokonanymi przez kandydatów na ołtarze!

Specyfikacja
ISBN 978-83-62927-98-2
Okładka miękka
Liczba stron 288
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Dario Composta
Rok wydania 2012