-38%

Ślub maryjny. Nowy owoc myśli franciszkańskiej

Special Price 17,90 zł   Normalna cena 29,00 zł Oszczędzasz 11 zł
Najniższa cena z 30 dni: 24,90 zł
Dostępność: W magazynie

Główną bohaterką książki s. Marii Jadwigi Rorot FI jest Maryja, najbardziej wpływowa kobieta świata – jak Ją niegdyś nazwał „National Geographic” – i tajemnicza siła Jej oddziaływania, sprawiająca, że miliony mężczyzn i kobiet złożyło w Jej ręce swe życie z nadzieją na jak najszybsze osiągnięcie duchowej harmonii z Jej Boskim Synem, najpiękniejszym spośród synów ludzkich (por. Ps 45). Do roli interpretatora zjawiska owej dobrowolnej i chcianej zależności człowieka od Matki Boga został przez Autorkę wybrany subtelny Doktor, teolog epoki Średniowiecza, mędrzec w habicie franciszkańskim, na nowo dostrzeżony i wyniesiony do chwały ołtarzy przez św. Jana Pawła II bł. Jan Duns Szkot.

Czytelnik odnajdzie w tej książce sprawnie i precyzyjnie przygotowane wprowadzenie w myśl Dunsa Szkota. Dzięki wyjątkowemu teologicznemu talentowi Autorki poczuje się dobrze poprowadzony przez zakamarki metafizycznych i spekulatywnych sformułowań – na pierwszy rzut oka zawiłych – średniowiecznego mnicha, który, koncentrując się na wyjątkowym pięknie Niepokalanej Dziewicy, dostrzega w Niej dzieło sztuki Boga.

Wszystkie zdania użyte w tym opracowaniu przesiąknięte są zauroczeniem Osobą Chrystusa, któremu Autorka ostatecznie pragnie wyznać miłość, poświęcając sporo uwagi uzasadnieniu specjalnych ślubów składanych dodatkowo – poza przyrzeczeniem czystości, ubóstwa i posłuszeństwa – w jej franciszkańskiej wspólnocie zakonnej, ślubów maryjnych.

Fragment wstępu ks. prof. dr. hab. Roberta Skrzypczaka

Więcej informacji

Więcej informacji
ISBN 978-83-967935-3-9
Numer katalogowy 793546
Wymiary 130 x 180 mm
Producent <a href="/rosa-mystica">Rosa Mystica</a>
Autor <a href="/s-maria-jadwiga-rorot-fi">s. Maria Jadwiga Rorot FI</a>
Okładka miękka
Ilość stron 230
Rok wydania 2023
Inni klienci kupili również