Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Śmierć jako własność prywatna

  Producent: Znak
  Kod katalogowy: 063246
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 42,99 zł
  28,17 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 28,17 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Na przekór fałszywym pociechom.

  Tematem kilkunastu tekstów zebranych w tej książce - spośród których dwa nigdy dotąd nie były publikowane - jest ludzki lęk przed śmiercią, a także możliwość opanowania tego lęku, stawienia mu czoła.

  To bardzo zróżnicowane teksty, pokazujące wszechstronność Kołakowskiego jako myśliciela, jak również jego głęboko ludzkie oblicze. Z równym zaangażowaniem i przenikliwością pisze filozof erudycyjny esej i list do nastoletniej czytelniczki, analizuje wielkie biblijne opowieści i wspomina tragicznie zmarłego przyjaciela.

  Wobec pytań o sprawy ostateczne, sens życia i śmierci, zawsze jesteśmy samotni. A jednak wielkość Kołakowskiego polega i na tym, że staje on wobec nich razem z czytelnikiem, obok niego. Nie w pozycji nauczyciela, ale jako towarzysz w poszukiwaniach.

  I choć jego myśl w swojej ostrości bywa bezlitosna - odsłaniając tę prawdę, że żyjemy w świecie obojętnym, pełnym cierpienia, pozbawionym łaski - jest zarazem pokrzepiająca. Pokazuje bowiem, że nawet w takim świecie można ocalić człowieczeństwo.

  Leszek Kołakowski (1927-2009) - historyk filozofii, profesor Uniwersytetu Warszawskiego do marca 1968, od 1970 roku Senior Research Fellow w Ali Souls College Uniwersytetu Oksfordzkiego. Laureat wielu międzynarodowych nagród. Autor m.in. książek Obecność mitu, Jeśli Boga nie ma..., Bóg nam nic nie jest dłużny, Jezus ośmieszony.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-240-6324-6
  Okładkatwarda
  Liczba stron174
  Wymiary140 x 200 mm
  AutorLeszek Kołakowski
  Rok wydania2021
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *