Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Sposób na depresję. Praktyczny poradnik

  Producent: Wejdźmy na Szczyt
  Kod katalogowy: 783058
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 24,90 zł
  15,67 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 15,67 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Depresja nie jest „wynalazkiem” XX wieku. Melancholię opisywali w starożytności Hippokrates z Kos i Aretajos z Kapadocji, portretowali w renesansie Albrecht Durer i Hieronimus Bosch. Staropolskie określenie „posępnica” dotyczy właśnie depresji. Choroba ta w ostatnich dziesięcioleciach dotyka więcej osób niż 100 czy 200 lat temu. Pojawia się nawet u dzieci. Bywa przyczynę silnego cierpienia. Dlatego nie można jej bagatelizować czy zbywać dziarskim motywowaniem do „wzięcia się w garść”. Człowiekowi zdrowemu trudno sobie wyobrazić jak bardzo bezradnym jest się wobec choroby. Dobrze, że powstała książka o depresji wyjaśniająca współczesne rozumienie biologicznych, środowiskowych i psychologicznych uwarunkowań tego zaburzenia psychicznego. Jej wielkimi walorami są osobista narracja i przykłady z praktyki klinicznej. To kompendium rzetelnej wiedzy i przez to, realne wsparcie dla osób dotkniętych depresją, a także dla ich bliskich.

  dr hab. Wiktor Drożdż
  specjalista psychiatra, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

  Kompetentnie i fachowo, a przy tym przejrzyście i zrozumiale, z odpowiednią dozą humoru, ale i całkiem serio, książka ta odkrywa przed nami tajniki człowieczej duszy i wyjaśnia charakter problemów z jakimi zmagają się ludzie cierpiący na depresję. Fachowa wiedza, poparta przykładami z wieloletniej pracy z cierpiącymi, oraz - co poruszające - osobistymi doświadczeniami Autorki, pomoże nam zrozumieć ludzi, którym chcemy służyć pomocą, radą i skuteczną modlitwą.
  Ta „książka o depresji” jest niezwykle cenna i warta polecenia, gdyż niesie w sobie konkretną nadzieję i chrześcijańską pociechę...

  Alina Ciechanowska
  liderka Domu Zwycięstwa, macierzystej wspólnoty sieci ProMisja

  Książka w sposób przystępny, a przy tym kompleksowy wprowadza Czytelnika w złożoną problematykę zaburzeń nastroju. Autorka umiejętnie zawarła warstwę merytoryczną w syntetycznej i atrakcyjnej formie, dzięki której możemy przyjrzeć się ludzkim emocjom, w szczególności przeżywaniu smutku, zarówno jako nieodłącznego fragmentu ludzkiej egzystencji, jak i od strony dojmującego doświadczenia depresji. Przykłady z własnej praktyki, piękne cytaty, trafne metafory i osobiste doświadczenia autorki czynią tę pozycję bliską i unikalną. Jednocześnie jest to porządna dawka wiedzy na temat depresji i konkretnych odpowiedzi na pytania jej dotyczące.

  Joanna Rawecka
  mgr psychologii, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna

  Olga Olszewska - lekarz psychiatra, psychoterapeuta i superwizor-dydaktyk PolskiegoTowarzystwaTerapii Poznawczej i Behawioralnej. Pracuje klinicznie i prowadzi szkolenia od prawie trzydziestu lat. Jest współzałożycielką Centrum Psychoterapii i Poradnictwa Phanari w Toruniu oraz Szkoły Psychoterapii Crescentia. Prywatnie jest żoną psychiatry, matką dorosłych dzieci oraz miłośniczką Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-66783-05-8
  Okładkazintegrowana
  Liczba stron232
  Wymiary130 x 200 mm
  AutorOlga Olszewska
  Rok wydania2021
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *