Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Św. Jan XXIII. Papież pokoju. Film DVD

  Producent: E-lite
  Kod katalogowy: 377923
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 29,99 zł
  14,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 14,90 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  27 kwietnia 2014 roku papież Franciszek ogłosił Jana XXIII, wraz z Janem Pawłem II, świętym.

  W 1958 roku kardynał Angelo Giuseppe Roncalli, patriarcha Wenecji, został wybrany papieżem. Jako Jan XXIII sprawował swoją posługę do roku 1963. Chociaż przez zebranych na konklawe biskupów był traktowany jako „papież przejściowy”, w czasie jego pontyfikatu zaszło wydarzenie, które zdecydowało o przyszłości Kościoła. 25 stycznia 1961 r. papież zapowiedział zwołanie Soboru Watykańskiego II. Sobór rozpoczął się 11 października 1962 r.

  Łatwo nawiązywał kontakty z ludźmi, ciepło i niezwykłe poczucie humoru sprawiało, że zdobywał sobie serca i sympatię wiernych. 3 września 2000 roku Jan XXIII został ogłoszony błogosławionym przez papieża Jana Pawła II.

  „Jan XXIII, papież pokoju” dołączony do książki film cyklu „Ludzie Boga”, przedstawia pełną biografię papieża, od czasów młodości aż do czasu Soboru Watykańskiego II i śmierci. To niezwykle poruszający obraz z świetną kreacją Edwarda Asnera w roli Jana XXIII, jedynego amerykańskiego aktora, który w swojej karierze zdobył aż 7 statuetek Emmy, czyli telewizyjnego odpowiednika Oscara. Angelo Roncalliego z lat młodości zagrał Massimo Ghini. Film zrealizowano w międzynarodowej obsadzie, z udziałem tak znanych aktorów jak Claude Rich, Sydne Romę czy Franco Interlenghi.

  Film: czas trwania: 180 min., polski lektor, polskie napisy.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-6237-792-3
  Okładkatwarda
  Liczba stron26
  Wymiary150 x 190 mm
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *