Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Święty Ojciec Pio. Nieznane historie cudów, uzdrowień i nawróceń

  Producent: Wydawnictwo AA
  Kod katalogowy: K03002
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 39,90 zł
  24,90 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Dziennik naocznego świadka świętości Ojca Pio - trzydziestu lat przeżytych u boku Świętego z Pietrelciny

  Unikalne i niepowtarzalne świadectwo o życiu, cudach i śmierci świętego Ojca Pio, złożone przez człowieka, który stał u jego boku przez kilkadziesiąt lat. Autor szczegółowo relacjonuje tez ostatnie godziny doczesnego życia Ojca Pio.

  Książkę wzbogacono o nigdy wcześniej niepublikowane fotografie św. Ojca Pio, pochodzące z prywatnego archiwum Autora.

  Giovanni Siena poznał Ojca Pio w latach dwudziestych XX wieku i pozostał przy nim aż do śmierci Świetego w roku 1968. Zawsze stał przy jego boku i był jednym z pierwszych ludzi pracujacych w Casa Sollievo della Sofferenza – Domu Ulgi w Cierpieniu, szpitalu założonym przez Ojca Pio.

  Słowo wprowadzenia (fragment)

  Poznał Ojca Pio przy okazji swojej Pierwszej Komunii Świętej w 1928 roku, a po burzliwym okresie dojrzewania spotkał go znowu i od tamtego momentu stali się nierozłączni – Ojciec został jego duchowym kierownikiem. Tak pokrótce przedstawia się życie dziennikarza i pisarza Giovanniego Sieny (...).

  Ta wyjątkowa historia Giovanniego jest prawdopodobnie jedyną tak niezwykłą, dotyczącą osoby z najbliższego otoczenia Ojca. Nie ukrywam, że czytając te strony dziennika byłem wielce poruszony jego duchową więzią z moim świętym współbratem.

  Jest jeszcze jeden powód, który zachęcił Giovanniego i jego żonę Paolę do przedstawienia ich świadectwa życia, mianowicie przekonanie o dobru płynącym z ich przykładu całkowitego poświęcenia się rodzinie, szacunku dla życia, związku z Kościołem i jego Nauką oraz synowskiej miłości do ich ojca duchowego.

  Chłonąc poniższy tekst słowo po słowie zadawałem sobie pytanie: „Dlaczego nie opublikował tego wcześniej? Oszczędził by mi tak wiele czasu”.

  Z pewnością wszyscy, którzy chcą poznać zdarzenia z życia Ojca Pio, po przeczytaniu tej książki nie będą musieli sięgać po inne pozycje. Dziennikarski styl tekstu współgra z niepodważalną wiernością historyczną opisu dotychczas nieznanych zdarzeń z życia Ojca Pio i jego otoczenia w San Giovanni Rotondo.

  Ta książka nie jest kolejną publikacją powtarzającą rzeczy już opisane, lecz niesie za sobą przesłanie Ojca, który miłość bliźniego uczynił programem swojego życia. (...)

  Specyfikacja
  PodtytułDziennik trzydziestu lat przeżytych u boku Świętego z Pietrelciny
  ISBN978-83-62927-79-1
  Okładkamiękka
  Liczba stron328
  Wymiary145 x 205 mm
  AutorGiovanni Siena
  Rok wydania2012
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *