Sychar. Pokonywanie trudności w małżeństwie i rodzinie

Producent: Fides
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 860938
35,00 zł
24,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Kryzys małżeństwa nie zaczyna się dopiero wtedy, gdy dochodzi do przemocy, uzależnień czy zdrad. Kryzys i cierpienie zaczyna się już wtedy, gdy małżonkowie przestają okazywać sobie miłość, gdy zaniedbują wychowanie dzieci lub gdy oddalają się od Boga. Niniejsza książka pomaga szukać rozwiązań prawdziwych, a nie rozwiązań, które na krótką metę wydają się łatwe i proste, a które w rzeczywistości powiększają jedynie skalę krzywd i cierpienia.
„To oczywiste, że nie jesteśmy w stanie zmienić przeszłości. Możemy natomiast z przeszłości wyciągać mądre wnioski i uczyć się na popełnionych wcześniej błędach. To warunek błogosławionej teraźniejszości. Każde małżeństwo sakramentalne jest do uratowania, jak słusznie przypominają o tym osoby należące do ognisk „Sychar”. Z najgorszej, z najbardziej nawet bolesnej przeszłości można się podnieść i budować radosną teraźniejszość. Warunkiem jest jednak to, że nie czynimy tego po omacku czy metodą prób i błędów, lecz precyzyjnie rozumiemy, że okazywanie miłości to pierwszy warunek szczęścia małżeńskiego”.

„Pewien mężczyzna opowiedział mi o tym, że przed laty bezlitośnie krzywdził swoją żonę, wikłając się w romans z inną kobietą. Po pewnym czasie radykalnie się zmienił, powracając do życia w miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej. Odtąd zaczął kochać swoją żonę jeszcze bardziej niż przed kryzysem. Jego małżonka była obecna przy tej rozmowie. Miała w oczach łzy wzruszenia i z wielką radością potwierdziła, że teraz czuje się bardziej kochana i wspierana przez męża. Nawet wtedy gdy pojednanie osiągnie taką pełnię, bolesne wspomnienia z przeszłości mogą się jeszcze pojawiać - zarówno u krzywdzonego, jak i u krzywdziciela. Jednak takie wspomnienia szybko przemijają i nie mają destrukcyjnego wpływu ani władzy nad nami, gdyż radosna teraźniejszość jest dla nas zdecydowanie ważniejsza niż nawet najbardziej bolesna przeszłość”.

Ks. Marek Dziewiecki, doktor psychologii, wykładowca akademicki, dyrektor telefonu zaufania diecezji radomskiej, rekolekcjonista, autor ponad siedemdziesięciu książek z zakresu małżeństwa i rodziny, wychowania, komunikacji międzyludzkiej, a także profilaktyki i terapii uzależnień.

Specyfikacja
ISBN 978-83-61860-93-8
Okładka miękka
Liczba stron 246
Wymiary 140 x 200 mm
Autor ks. Marek Dziewiecki
Rok wydania 2020