Tadeusz Kościuszko. Polski i amerykański bohater

Producent: Wydawnictwo M
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 433083
179,00 zł
79,00 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Album obejmujący poszczególne etapy życia Naczelnika zawiera wiele anegdot i sensacyjnych historii. Każdy z rozdziałów zawiera ciekawe materiały z epoki-opinie i relacje o Kościuszce i jemu współczesnych.

Książka ukazuje Tadeusza Kościuszkę - jednego z najważniejszych bohaterów historii Polski - nie tylko jako wodza, polityka, ale też jako zwykłego człowieka, z jego silnymi stronami, ale i słabościami, charakterystycznymi dla każdego z nas.

Teksty książki sięgają zarówno do klasycznych biografii, ale też do najnowszych opracowań, pozwalających o wiele wnikliwiej naświetlić poszczególne wydarzenia z bogatego życia Kościuszki, które niejednokrotnie były przedmiotem gorących sporów historyków.

Ważną zaletą albumu jest bogactwo źródeł historycznych głównie korespondencji Naczelnika umiejętnie wplecionych w główny tekst. Dokumenty historyczne pozwalają lepiej zrozumieć życiowe decyzje Kościuszki.

Album łączy w sobie atrakcyjną stronę graficzną z przystępnym tekstem, wzbogaconym źródłami i odzwierciedlającym w przedstawieniu postaci Tadeusza Kościuszki najnowsze wyniki badań nad historią Polski na przełomie XVIII i XIX wieku.

Specyfikacja
ISBN 978-83-8043-336-6
Okładka twarda
Liczba stron 320
Wymiary 250 x 330 mm
Autor Dariusz Nawrot
Rok wydania 2017