Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Tajemnice Marii Magdaleny. Kobiety w otoczeniu Jezusa

  Producent: Fronda
  Kod katalogowy: 796867
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 44,90 zł
  27,74 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 27,74 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Jeśli ktoś spodziewa się tu nowinek o rodzie Merowingów i Marii Magdalenie, jako sekretnej żonie Jezusa oraz innych sensacji rozdmuchiwanych przez literaturę popularną, poczuje się mocno rozczarowany. To praca oparta wyłącznie na rzetelnych źródłach.
  Mimo rozwoju wiedzy nadal niewiele wiemy o Marii Magdalenie. Czy bohaterka książki może być utożsamiana z innymi kobietami opisywanymi na kartach Nowego Testamentu - z nawróconą jawnogrzesznicą albo z siostrą Marii i Łazarza z Betanii? Razem z autorem po kolei rozwiewamy rozmaite wątpliwości.
  Paweł Lisicki, kierując naszą uwagę na Marię Magdalenę jako główną bohaterkę, umiejętnie zarysowuje tło historyczne, ukazując status i rolę społeczną kobiety na ziemiach izraelskich w pierwszym stuleciu naszej ery. Przy okazji uświadamia nam, jak rewolucyjne i nowoczesne było podejście Chrystusa do kobiet.
  Książka stanowi idealne antidotum dla niczym nieudokumentowanych teorii feministycznych, rozprawia się mimochodem ze spiskowymi kliszami popkulturowymi, zakłamującymi historię Kościoła i Jezusa z Nazaretu.
  Lektura, która nie pozostawia czytelnika obojętnym niezależnie od jego stopnia zaangażowania w sprawy wiary.

  Nowe, rozszerzone wydanie zawiera przygotowany przez autora słowniczek najważniejszych pojęć omawianych w książce, oraz wstęp ks. Prof. Waldemara Chrostowskiego.

  "Paweł Lisicki dokonał olbrzymiej i ważnej pracy. Z plątaniny solidnych informacji i niedorzecznych domysłów wydobywa to, co naprawdę istotne dla ukazania wielkości i tajemnicy Marii Magdaleny. Widzimy ją przede wszystkim w perspektywie Krzyża, pustego grobu i Zmartwychwstania. W ten sposób nowego blasku i znaczenia nabierają bezgraniczne oddanie i pokora oraz heroiczna wierność kobiety, która powierzyła swoje życie Jezusowi Chrystusowi."

  Ks. Prof. Waldemar Chrostowski

  Specyfikacja
  ISBN978-83-80796-86-7
  Okładkamiękka, skrzydełka
  Liczba stron304
  Wymiary150 x 210 mm
  AutorPaweł Lisicki
  Rok wydania2022
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *