Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Tajemnice stygmatyków. Wielcy mistycy i mali oszuści

  Producent: Fronda
  Kod katalogowy: 796799
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 49,90 zł
  24,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 24,90 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Słowo „stigmata” oznaczało w starożytnym Rzymie piętno wypalane żelazem na skórze niewolnika lub przestępcy. Dopiero od średniowiecza terminem tym zaczęto określać osoby naznaczone krwawiącymi ranami Chrystusa.W dziejach świata doliczono się ponad 350 stygmatyków, z czego ponad 300 to kobiety. Zdecydowana większość osób dotkniętych stygmatami (321) była wyznania katolickiego, zaś 62 z nich zostały przez Kościół beatyfikowane i kanonizowane.

  Wiele osób traktuje stygmatyków jak nieomylnych „chodzących świętych”. Należy jednak pamiętać, że Kościół oficjalnie uznał stygmaty tylko u dwóch świętych: św. Franciszka z Asyżu i św. Katarzyny ze Sieny. Psychiatrzy i psychologowie upatrują w pojawianiu się stygmatów problemów natury neurotycznej, histerycznej i hipnotycznej. Niektórzy biorą też pod uwagę autosugestię czy wizualizację nadjaźni. Choć z drugiej strony, nikomu jak dotąd nie udało się wywołać stygmatów, stosując hipnozę.

  To opowieść zarówno o stygmatykach, którzy już odeszli (m.in. o Wandzie Boniszewskiej, św. siostrze Faustynie, siostrze Dulcissimie Hoffmann, Wandzie Malczewskiej i Helenie Pelczar), jak i o stygmatykach żyjących współcześnie (ks. James Bruse, ks. Zlatko Sudac).

  Bohaterami tej książki są także stygmatycy niemieszczący się w ramach duchowych: Giorgio Bongiovanni i jego kosmiczni aniołowie, Elia Cataldo, czy antypapieź stygmatyk, któremu miały pomóc anielskie legiony.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-66814-03-5
  Okładkamiękka, skrzydełka
  Liczba stron358
  Wymiary150 x 210 mm
  AutorGrzegorz Fels
  Rok wydania2022
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *