Trojanowska

Producent: Mando
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 716828
54,90 zł
39,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Ikona polskiej sceny. Po raz pierwszy o swoim życiu!

Po miażdżącej recenzji w „Przekroju” szesnastoletnia zwyciężczyni opolskich Debiutów prawie zakończyła estradową karierę. Wyrzucona z liceum odnalazła się w studium teatralnym, by już po kilku latach dotrzeć na sam szczyt - jako piosenkarka i jako aktorka. Wróciła do Opola w 1980 roku, aby brawurowym wykonaniem Wszystko, czego dziś chcę (wraz z Budką Suflera) zapisać się na zawsze w historii polskiej piosenki.

Do dziś pozostaje niekwestionowanym symbolem seksu, choć nigdy nie zgodziła się wystąpić nago przed kamerą. Jeszcze w szarej PRL-owskiej rzeczywistości stała się ikoną mody i symbolem emancypacji. Po wyjeździe na Zachód, gdy Służba Bezpieczeństwa chętnie rozpowszechniała plotki, że gra tam w filmach pornograficznych, artystka z sukcesem obroniła swoje dobre imię. Po powrocie do kraju przypomniała o sobie milionom Polaków rolą Moniki Ross w serialu Klan.

Rozmowa Leszka Cnoiriskiego z Izabelą Trojanowską to nie tylko intrygujący portret fascynującej kobiety i wspaniałej artystki, ale także barwna, pełna zakulisowych anegdot opowieść o polskiej piosence, telewizji i modzie, nie tylko z czasów PRL-u. Książkę uzupełniają nigdy niepublikowane zdjęcia z prywatnego archiwum.

Dzięki Izie poczuliśmy powiew kolorowego, zachodniego świata. Czegoś, co było w Polsce niedostępne.

Marek Sierocki

Iza przewartościowała sposób ubierania się na scenę, a potem w życiu. Publiczność wiedziała, że to przeciw tej szarzyźnie, którą mieliśmy dookoła.

Maria Szabłowska

W Klanie obroniła się aktorsko. Rola polskiej Alexis, niemiłej i niebezpiecznej, była świetna. Ludzie uwielbiali jej nie lubić.

Tomasz Raczek

Specyfikacja
ISBN 97-88-32771-682-8
Okładka twarda
Liczba stron 392
Wymiary 160 x 240 mm
Autor Leszek Gnoiński
Autor Izabela Trojanowska
Rok wydania 2020