Trzy bieguny. Opowieści pierwszego zimowego zdobywcy Everestu i legendarnego zdobywcy biegunów Ziemi

Producent: Znak
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 059454
44,90 zł
39,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Opowieść o pasji, ryzyku i męskiej przyjaźni

Po siedmiu i pół godzinie wspinaczki stoimy na szczycie. Padamy sobie w ramiona i siadamy. Nie od razu łączymy się z bazą, przez moment trzymamy kolegów w napięciu.

(fragment książki)

Takiego duetu jeszcze nie było. Himalaista, pierwszy zimowy zdobywca Everestu, i ekstremalny polarnik w jednej książce opowiadają o przygodach na granicy życia i śmierci, ryzyku, adrenalinie i o wyczynach, których nikt już nie powtórzy.

Leszek Cichy to jeden z najbardziej znanych polskich wspinaczy. Brał udział w najważniejszych i pionierskich wyprawach, był świadkiem i uczestnikiem podboju szczytów w złotej erze polskiego himalaizmu. W 1980 roku razem z Krzysztofem Wielickim jako pierwsi ludzie stanęli zimą na najwyższym szczycie świata - Mount Evereście.

Marek Kamiński - podróżnik, zdobywca, eksplorator, rekordzista Księgi Guinnessa. Samotnie osiągnął biegun południowy. Jako pierwszy człowiek dotarł na dwa bieguny w ciągu jednego roku. W 2004 roku wspólnie z Jaśkiem Melą pokonał pieszo drogę na obydwa bieguny.

Szli tam, gdzie nikt inny wcześniej nie był. Niezwykła opowieść polskich zdobywców.

To opowieść o marzeniach i poszukiwaniach: celu w życiu, szczęścia, sensu, siebie... Bohaterowie szczerze dzielą się z nami czymś bardzo osobistym.
Ta książka wciąga już od pierwszych stron. Bardzo Wam ją polecam.

Kinga Baranowska

Takiej wiedzy o Leszku i Marku nam brakowało. Odkrywają swoje drogi na szczyt i choć ich pasje trochę się różnią, łączą je podobne emocje. Dziś dopiero poznaję, jak Leszek trafił na ścieżkę górską, mimo że znamy się jak „łyse konie"!

Krzysztof Wielicki

Specyfikacja
ISBN 978-83-240-5445-4
Okładka twarda
Liczba stron 364
Wymiary 150 x 210 mm
Autor Leszek Cichy
Autor Marek Kamiński
Rok wydania 2019