Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Trzy filary świata. Przewodnik pielgrzyma XXI wieku

  Kod katalogowy: 568964
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 29,00 zł
  6,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 6,90 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Książkę Benoît Standaerta, benedyktyna z Opactwa św. Andrzeja w Zevenkerken w Belgii, można traktować jako swoisty przewodnik po życiu wiary. Autor stara się bowiem, rozwijając i komentując oparty na starożytnej żydowskiej maksymie schemat nauka – modlitwa – uczynki, stworzyć model dobrego i pełnego chrześcijańskiego życia.

  Przykłady z życia wybitnych postaci z historii Kościoła przeplatają się tutaj z analizą współczesnych przemian kulturowych i ich wpływu na sposób przeżywania wiary, komentarze biblijne zilustrowane są analizą arcydzieł malarstwa, wypowiedzi Doktorów i Ojców Kościoła zestawiane są z wyjątkami z dzieł rabinów okresu talmudycznego.

  Całość tworzy bogatą i mądrą opowieść o fundamentach życia wiary, tym ciekawszą, że język autora daleki jest od suchego stylu dyskursu akademickiego. Prosty i obrazowy wywód unika nadmiernej abstrakcji i opiera się na przykładzie, dostarczając zarówno tematów do przemyśleń, jak konkretnych wskazówek postępowania. Pewien starożytny powiedział: «Zacznijmy od refleksji; Następnie: módlmy się! Później przejdźmy do czynów, żeby ostatecznie odnaleźć swoją chwałę w Bogu» (Apoftegmat syryjski).

  Specyfikacja
  Okładkamiękka
  Liczba stron208
  Wymiary145 x 205 mm
  AutorBenoit Standaert
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *