Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Ufający. Śladami bł. ks. Michała Sopoćki (wyd. 2)

  Producent: Rosikon Press
  Kod katalogowy: 981892
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 88,00 zł
  64,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 57,43 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Mam nadzieję, że dzięki tej książce czytelnicy będą mogli poznać bliżej wielką postać współczesnego kościoła, a także zgłębić to, co było istotą jego misji - czyli tajemnicę bożego miłosierdzia. Niech także nam towarzyszy zawołanie, które było życiową dewizą Błogosławionego: Jezu, ufam Tobie".

  Kard. Angelo Amato,
  prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych

  Ten święty człowiek zostawił swe święte ślady w trzech niezależnych krajach - na Białorusi, Litwie i w Polsce, na pewno można go nazwać patronem trojga narodów: Białorusi, Litwy i Polski. Jest to bardzo ważne z perspektywy integracji europejskiej. Nie pragmatyzm polityczny i ekonomiczny, ale wartości duchowe, Miłosierdzie Boże, na które wskazuje dzisiejszy nowy Błogosławiony, muszą jednoczyć Europę.

  Abp Tadeusz Kondrusiewicz,
  metropolita Mińsko-Mohylewski

  W książce Ufający poznajemy, wciąż jeszcze w pełni nie odkrytą, postać wielkiego apostoła miłosierdzia bożego bł. Michała Sopoćki. Autorzy poprzez słowo i obraz prowadzą nas ścieżkami jego życia i dzieł apostolskich. Opowiadają i ilustrują historię ludzką, a przecież kreśloną Boską ręką, którą sam bł. Michał odczytał Jako jedno pasmo objawów nieskończonego Miłosierdzia Bożego". Trafnie wyróżniają w duchowej charakterystyce błogosławionego ufność w Miłosierdzie Boże, która pozwoliła niestrudzenie, mimo przeciwności, prowadzić misję apostolską, owocującą dziś upowszechnieniem kultu Miłosierdzia Bożego w świecie.

  Bp Henryk Ciereszko,
  biograf bł. Michała Sopoćki

  Ufający - tym słowem najlepiej można objąć tajemnicę duszy ks. Michała Sopoćki. W sposób absolutny żył on ufnością w Miłosierdzie Boże. Przez konfesjonał pozwolił się otworzyć duszy św. Siostry Faustyny i pomógł odczytać wolę Boga przekazaną przez tę prostą zakonnicę. Pokazał, że konfesjonał może stać się najważniejszym miejscem kapłańskiej służby i najskuteczniejszą amboną nauczania oraz najlepszą drogą do wchodzenia na duchowe szczyty, aby dotknąć Nieba. Ks. Sopoćko wskazał bezgraniczną ufność w Boże Miłosierdzie jako najpiękniejszy styl chrześcijańskiego życia, przepełnionego świadomością, że jesteśmy w rękach Pana Boga.

  Lidia Dudkiewicz,
  redaktor naczelna „Niedzieli”

  Kim był ten niespotykanie spokojny człowiek, któremu została powierzona największa tajemnica świata? Jakie wewnętrzne bitwy musiał stoczyć, skoro notował: „Kończę osiemdziesiąt lat. Moje ręce są puste"? Co w jego postawie rozbrajało serce samego Jezusa, który zdumionej Faustynie szeptał: „życzenia jego są życzeniami Moimi" i Jego wola będzie ponad wolę moją"? Jak to dobrze, że duet Górny-Rosikoń powędrował śladami ks. Michała!

  Marcin Jakimowicz,
  „Gość Niedzielny”

  Specyfikacja
  ISBN978-83-62981-89-2
  Okładkatwarda
  Liczba stron328
  Wymiary210 x 260 mm
  AutorGrzegorz Górny
  AutorJanusz Rosikoń
  Rok wydania2018
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *