Vianney Wschodu. Ks. Władysław Bukowiński

Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 227834
14,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Książka Vianney Wschodu przedstawia biografię ks. Bukowińskiego oraz różne aspekty jego kapłańskiej posługi (Szafarz Słowa i Sakramentów, pedagog). Na początku książki w kilku językach (angielskim, rosyjskim, włoskim, niemieckim i francuskim) podano krótki życiorys ks. Bukowińskiego oraz modlitwę o jego kanonizację.

Ks. Władysław Bukowiński (1904-1974), zwany Apostołem Kazachstanu, przez ponad 20 lat był duszpasterzem w tym kraju, wchodzącym wówczas w skład ZSRR. Ponad 13 lat spędził w obozach pracy i więzieniach. Dobrowolnie pozostał wśród zesłańców aż do śmierci w Karagandzie, cały czas żyjąc w warunkach totalitarnego zniewolenia i prześladowań za wiarę.

Został beatyfikowany w dniu 11 września 2016 r.

Cieszę się, że postać tego bohaterskiego kapłana nie idzie w zapomnienie. Przeciwnie, pozostaje on w pamięci wielu jako heroiczny świadek Chrystusa i pasterz tych, którzy doświadczali prześladowań z powodu wiary i pochodzenia. Nigdy ich nie opuścił. Dobrowolnie poszedł na zesłanie, aby dzielić ich los. Bogu dziękuję, że mogłem go osobiście poznać i budować się jego świadectwem.

św. Jan Paweł II

Specyfikacja
ISBN 978-83-7422-783-4
Okładka miękka
Liczba stron 132
Wymiary 110 x 190 mm
Autor ks. Jan Nowak