Watykan. Przewodnik po Watykanie

Producent: Jedność
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 609768
49,00 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Liczne barwne fotografie, plany, mapy i rysunki!

W przewodniku m.in.: Bazylika św. Piotra, Święte Groty, Pałac Apostolski, Biblioteka Apostolska, Tajne Archiwum, Ogrody Watykańskie, Nekropolie, Muzea

Pierwszy tak obszerny przewodnik po Watykanie, skierowany do szerokiego grona odbiorców: turystów, pielgrzymów i badaczy. Został profesjonalnie opracowany przez grono fachowców z instytucji watykańskich, głównie z Fabryki św. Piotra i Muzeów Watykańskich, którym towarzyszyli specjaliści o światowej renomie.

Opisy wszystkich zabytków państwa Watykan obejmują: rys historyczny i szczegółowy plan trasy zwiedzania. Przewodnik prowadzi nie tylko do miejsc najbardziej uczęszczanych, ale i do obiektów trudniej dostępnych, które można zwiedzić jedynie przy zachowaniu stosownych procedur. Zawiera liczne fotografie zabytków architektury, m.in. bazyliki św. Piotra i wnętrz Pałacu Apostolskiego, reprodukcje cennych dzieł sztuki eksponowanych w Muzeach Watykańskich oraz mapy i plany z trasami zwiedzania. Znajdziemy tu również ciekawostki dotyczące miejsc atrakcyjnych pod względem kulturowym i architektonicznym. Na końcu przewodnika zgromadzono praktyczne informacje dla osób odwiedzających Watykan oraz wykaz papieży, indeks artystów i bibliografię.

Kolorowe ilustracje, kredowy papier, oprawa zintegrowana, wstążka.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7660-976-8
Okładka zintegrowana
Liczba stron 480
Wymiary 120 x 220 mm
Rok wydania 2015