Wiedeń 1683. Rok, który zdecydował o losach Europy

Producent: Znak
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 054732
49,90 zł
39,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Pod Wiedniem Polacy uratowali chrześcijańską Europę.

Dziś, 335 lat później, historię ich triumfu opowiada Austriak.

Nadchodzi rok 1683. Rok wojny, śmierci i zniszczenia. W styczniu imperium osmańskie rozpoczyna triumfalny pochód w głąb Europy. Wielki wezyr Kara Mustafa prowadzi do walki ze światem chrześcijańskim najpotężniejszą armię, jaką kiedykolwiek wystawiła Wysoka Porta. Oczy wszystkich skierowane są na Wiedeń. To tu będą się decydować losy całego kontynentu. Zachodni sojusznicy są skłóceni, a chwila, gdy nad jedną z europejskich stolic zawiśnie sztandar proroka, wydaje się coraz bliższa. Dla słabnącego cesarstwa jedyną realną nadzieją staje się polska odsiecz.

Po błyskawicznym marszu, 12 września, król Jan III Sobieski prowadzący polskie wojska dociera pod miasto, gdzie rozpoczyna się rozstrzygająca bitwa, która przejdzie do historii…

Po odniesionym triumfie wiele faktów zostało zapomnianych. Nie wspominano o rażących błędach dowódców wojsk, tchórzostwie austriackiej szlachty ani o tych, którzy przyczynili się do zwycięstwa. Johannes Sachslehner opowiada fascynującą historię 365 dni, przedstawia losy najeźdźców i obrońców, przeplatając wielką politykę z życiem codziennym.

Poznaj losy oblężonego Wiednia dzień po dniu i dowiedz się, dlaczego jedynym ratunkiem dla zagrożonej islamem Europy stała się polska odsiecz.

Specyfikacja
ISBN 978-83-240-5473-2
Okładka twarda
Liczba stron 416
Wymiary 170 x 230 mm
Autor Johannes Sachslehner
Rok wydania 2018