Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Wielki Blef Sowiecki

  Producent: Fronda
  Kod katalogowy: 796294
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 49,90 zł
  30,28 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 30,28 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Przełomowa, bezkompromisowa i obrazoburcza książka o przerażającej skali infiltracji polskiego przedwojennego wywiadu i kontrwywiadu przez sowieckie służby specjalne.

  Swoiste uzupełnienie wcześniej wydanych przez nas prac autorstwa płk. Marka Świerczka; Największa klęska polskiego wywiadu i Jak Sowiecki przetrwali dzięki oszustwu - napisana i wydana pod koniec wieku XX na emigracji w USA.

  Władysław Michniewicz zajął się operacją sowiecką znaną pod kryptonimem Trust. Padają tu jednoznaczne oskarżenia o agenturalność wobec dwóch naczelników Referatu „Wschód”: Michała Talikowskiego oraz Jerzego Niezbrzyckiego. W czasie gdy Referatem „Wschód” kierował Talikowski,
  Sowieci przeprowadzili wobec Oddziału II SG WP minimum cztery operacje dezinformacyjne. Nie ma chyba w historii oficera służb specjalnych, który z tak maniakalną konsekwencją dawałby się oszukiwać przez długie lata.

  Z kolei Niezbrzycki okazał się w 1945 r. głęboko wierzącym lewicowcem, wieszczącym rychłą rewolucję światową. Jest to raczej zaskakujące u oficera polskich służb specjalnych, który doskonale wiedział, jak naprawdę wyglądała implementacja pięknie brzmiących założeń marksizmu-leninizmu za pomocą łagrów i masowych grobów.

  Michniewicz, oskarżając Niezbrzyckiego i Talikowskiego, nie mógł wiedzieć o zdradzie Tadeusza Kobylańskiego, ani o tym, że w połowie lat 20. - poza Kobylańskim (oraz innym oficerem SG WP, Tadeuszem Kowalskim) - Sowieci mieli w Oddziale II trzy wyjątkowo cenne źródła: pracujące dla OGPU.

  Dla oficera służb specjalnych hipotezy robocze są podstawowym narzędziem pracy. Jeżeli tylko ma odwagę je weryfikować, będąc odpornym na naciski otoczenia, szykany przełożonych i podszepty własnego ego, to znaczy, że wypełnia zadania, które wyznaczyła mu Rzeczpospolita.
  Jeśli przy tym naraża się na ostracyzm, próby ośmieszania i dyskredytacji (jak to było właśnie w przypadku Michniewicza), zasługuje na szacunek.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8079-629-4
  Okładkamiękka
  Liczba stron400
  Wymiary170 x 240 mm
  AutorWładysław Michniewicz
  Rok wydania2021
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *