Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Władca świata

  Producent: Fronda
  Kod katalogowy: 0797703
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 49,90 zł
  32,36 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 32,36 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Europa tworzy jeden organizm polityczny, rządzony przez parlament europejski i prezydenta zjednoczonego kontynentu. Do rywalizacji stają; imperium amerykańskie i mocarstwo azjatyckie. O losach społeczeństw decyduje politycznie poprawna ideologia zwana humanitaryzmem, konsekwentnie wypychająca chrześcijaństwo z przestrzeni publicznej. Katolicy stają się zanikającą mniejszością. Eutanazję zalegalizowano jako wybór dla każdego, kto chce „odejść z godnością". Islam zagraża Staremu Kontynentowi. Wykluwa się Nowy Porządek Świata.

  Brzmi znajomo, prawda?
  Tyle, że powieść została napisana w roku 1907.

  Ojciec Święty Franciszek wracając do Rzymu z pielgrzymki w styczniu 2015 roku powiedział; ,,Jest taka książka, przepraszam, że robię reklamę, została napisana w 1907 roku w Londynie… Nosi tytuł „Władca świata", a autorem jest Robert Hugh Benson. I chociaż została napisana w 1907 roku, to warto ją przeczytać, a czytając ją dobrze zrozumiecie, co mam na myśli mówiąc o kolonizacji ideologicznej".

  W homilii z 18 listopada 2013 r. wymienił utwór Bensona mówiąc, że pokazuje on, jak duch świata prowadzi do apostazji „niemal jakby to było proroctwo, jakby autor przewidywał, co się stanie". „Władcę świata" stawia się do dziś w szeregu tak wybitnych dzieł jak „My" Jewgienija Zamiatina (1921), „Nowy wspaniały świat" Aldousa Huxleya (1932) czy „Rok 1984" George'a Orwella (1948).

  Autor powieści, Robert Hugh Benson, był synem anglikańskiego arcybiskupa Canterbury i pochodził z bardzo znanej i wpływowej na Wyspach Brytyjskich rodziny. Gdy udał się z pielgrzymką do Ziemi Świętej i ujrzał, „jak powszechny jest Kościół katolicki, zaś Kościół anglikański przypomina małą parafię", przyjął wiarę katolicką. Powieść napisał już jako... katolicki ksiądz.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8079-770-3
  Okładkamiękka
  Liczba stron350
  Wymiary145 x 220 mm
  AutorRobert H. Benson
  Rok wydania2017
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *