Z braku rodzi się lepsze… Wywiad strumyk

Producent: RTCK
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 523296
34,90 zł
29,99 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Ostatnia rozmowa z ks. Piotrem Pawlukiewiczem została przeprowadzona w Gródku nad Dunajcem w styczniu 2020 r. Dwa miesiące później ks. Piotr odszedł… Pozostała po nim pustka w sercach wielu ludzi, którzy go przez wiele lat słuchali. Ks. Piotr Pawlukiewicz to legenda kaznodziejstwa. Rekolekcjonista, który swoimi kazaniami pomógł setkom tysięcy ludzi w wyjściu z wielu problemów. Z książki dowiesz się m.in. o tym, jak powstawały kazania ks. Piotra, które jego kazania są tymi najważniejszymi dla niego, o tym jak to się stało, że został księdzem. Opisane są także kulisy pracy w Radiu Józef i bycia kapelanem w sejmie, wspomnienia o biskupach i spotkaniu z Janem Pawłem II. O muzycznej pasji, o walce z chorobą Parkinsona… i wiele więcej.

Wie Pani, jakie zdanie chciaiem zaproponować na tytuł tej książki? „O księdzu, który nie znał dziesięciu przykazań”.

Ja mam od dawna kłopoty z pamięcią. Dzięki temu ciągle odkrywam na nowo coś, co już kiedyś odkryłem. (...) Nie pamiętam w ogóle, co jest w Dekalogu. Wiem, czego On zabrania, a co pochwala, ale dziesięciu przykazań Pani nie wyrecytuję. Nie potrafię. To nie moja wina. (…)

Pogodził się Ksiądz z panem Parkinsonem? Jakieś nowe przemyślenia dzięki niemu się pojawiły?

Nie mogę powiedzieć, że to, co przez te wszystkie lata mówiłem na ambonie, że wszystko to było tylko dlatego, żeby szukać chwały albo własnego bezpieczeństwa ... (chwila ciszy).

Tam, kurde... chodziło o Pana Boga.
Duże wzruszenie.

Specyfikacja
ISBN 978-83-66523-29-6
Okładka miękka
Liczba stron 188
Wymiary 150 x 220 mm
Autor ks. Piotr Pawlukiewicz
Autor Renata Czerwicka
Rok wydania 2020
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: