Zdrowie emocjonalne młodzieży

Producent: Petrus
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 205204
29,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Emocje towarzyszą człowiekowi od zawsze. Odczuwamy je sami i okazujemy innym. Nasz świat jest światem emocjonalnych przeżyć: od uniesień i wzruszeń, które stają się przyczyną twórczych decyzji i działań, po emocje, które stają się powodem działań destrukcyjnych. Historia ludzkości jest w istocie historią miłości i gniewu, strachu i radości, poczucia winy i satysfakcji z własnych działań; jest historią uczuć, które wpływały na nasze dzieje i zmieniały je. Emocje są wyjątkowym fenomenem, który zdaje się przytłaczać swoim przemożnym wpływem to, co racjonalne: przemyślane, wykalkulowane, logiczne i przewidywalne.

Ireneusz Kowalewski dr nauk medycznych, lekarz medycyny, pedagog, kierownik Pracowni Psychosomatyki, adiunkt w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Autor około 50 publikacji z zakresu andragogiki zdrowia.

Jan L. Franczyk dr nauk humanistycznych, psycholog kliniczny, adiunkt w Katedrze Psychologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na problematyce zaburzeń osobowości, zaburzeń emocjonalnych, uzależnień i socjoterapii.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7720-520-4
Okładka twarda
Liczba stron 198
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Jan L. Franczyk
Autor Ireneusz Kowalewski
Rok wydania 2018