Zioła dla chorego serca

Producent: Wydawnictwo AA
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 642251
39,90 zł
19,90 zł
Sprawdź warunki darmowej dostawy »

Jak uchronić się przed zawałem serca, udarem mózgu czy nadciśnieniem.

Na próżno szukać pomocy dla chorego i zmęczonego serca tylko w zdobyczach medycyny akademickiej, skoro ta już od dawna przestała sobie skutecznie radzić z zawałem serca, chorobą wieńcową, nadciśnieniem tętniczym czy postępującą miażdżycą. Tymczasem zupełnie nowe możliwości w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych otwiera dziś medycyna naturalna, oferująca współczesnemu człowiekowi bezpieczne i niezawodne leki z apteki przyrody. Ta książka to znakomity przewodnik, wskazujący właściwą drogę.

Dowiesz się z niej jak za pomocą ziół i innych darów natury zapobiegać i leczyć najczęstsze dolegliwości serca i całego układu krążenia, takie jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca, zaburzenia rytmu i nerwica serca oraz dusznica bolesna. Poradnik podpowie, w jaki sposób uchronić się przed zawałem serca, udarem mózgu czy niebezpiecznymi dla życia zakrzepami krwi i przestrzeże przed głównymi czynnikami rujnującymi serce i cały układ krążenia (m.in. stres, cukrzyca, otyłość).

Książka stanowi także niezbędny przewodnik po roślinach leczniczych, które posiadają udokumentowany naukowo dobroczynny wpływ na serce. Nie zabraknie tu wyczerpujących informacji o głogu jedno- i dwuszyjkowym, serdeczniku pospolitym, winorośli właściwej, czosnku pospolitym i niedźwiedzim, cebuli, awokado, melisie lekarskiej, miłorzębie dwuklapowym, aronii czamoowocowej, porzeczce czarnej, borówce czernicy (czarnej jagodzie), taszniku pospolitym, wiesiołku dwuletnim, galgancie chińskim, róży dzikiej i pomarszczonej, szancie zwyczajnej czy wreszcie podbijającej świat żurawinie. Obok potrzebnych informacji kiedy i jak zbierać surowce lecznicze z opisanych tu roślin, co zawierają i jakie są ich zasługi dla serca oraz układu krążenia, w książce znajdziemy również sprawdzone receptury na domowe leki z ich wykorzystaniem.

Zbigniew T. Nowak - od prawie 30 lat niestrudzenie popularyzuje wiedzę z zakresu ziołolecznictwa, zdrowej diety i zdrowego stylu życia. Napisał 39 książek o tej tematyce i ponad 1300 artykułów poradniczych zamieszczonych wt poczytnych pismach. Autor kilkuset audycji nadawanych w Polskim Radiu. Jego publikacje oparte są zawsze na najnowszych wynikach badań medycznych. Przez długie lata współpracował ze znanym zielarzem-franciszkaninem, ojcem Grzegorzem Sroką oraz wybitnym znawcą roślin leczniczych - prof. Aleksandrem Ożarowskim. Wykłada naukę o zdrowiu m.in. na Uniwersytetach Trzeciego Wieku.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-225-1
Okładka twarda
Liczba stron 224
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Zbigniew T. Nowak
Rok wydania 2016
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: