Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Złotousty Portugalii. Wybór kazań

  Producent: Rosa Mystica
  Kod katalogowy: 793560
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 49,00 zł
  44,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 44,90 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  "Ojciec Antoni Vieira to siedemnastowieczny jezuita, który doskonale władał dziesięcioma językami, który posiadał inteligencję prawdopodobnie przerastającą wszystkich czytających te słowa, ale przede wszystkim jest to człowiek, który przez całe życie szukał Boga i pragnął, aby Królestwo Boże ziściło się na tym świecie.
  Szukał Boga prawdziwego, który nie jest marionetką dla ludzkich interesów, ani przykrywką dla ludzkiej pychy. Żył Bogiem objawionym przez proroków – tym, który stał się człowiekiem przez łono Dziewicy Maryi; tym Bogiem, który, ogłosiwszy radość Ewangelii, żąda od ludzi miłości do Niego, jak i do siebie nawzajem.
  Z tego spektaklu, jakim było życie o. Vieiry, z tego serca tak nadzwyczajnego, wrażliwego na krzywdę ludzką, kochającego i myślącego o Bogu – nieustannie rodziły się kazania, których część pragnę przedstawić w polskiej wersji. Kazania o. Antoniego Vieiry z jednej strony przenoszą nas do czasów siedemnastowiecznych problemów Portugalii i Brazylii, ale z drugiej strony – ukazują nam prawdy wieczne, aktualne we wszystkich czasach. Może w tej chwili w Polsce nie mamy problemu niewolnictwa czy pogardy rasistowskiej, ale na pewno mamy te same wady i grzechy, które do tych czy innych problemów prowadzą."
  Fragment wstępu tłumacza

  Specyfikacja
  ISBN978-83-967935-6-0
  Okładkatwarda
  Ilość stron315
  Wymiary145 x 215 mm
  Rok wydania2023
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *