Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Polska. Dwanaście wieków

  Producent: Biały Kruk
  Kod katalogowy: 533743
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 149,00 zł
  96,00 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 96,00 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Takiego albumu o naszym kraju jeszcze nie było. Polska ukazana została tu od czasów najdawniejszych do najnowszych, wiek po wieku. Każde stulecie, od X po XXI, zostało osobno scharakteryzowane. Przypomniane zostało również, że wcześniej istniała Prapolska. Wraz z autorami tej książki wędrujemy przez nasze przebogate dzieje, zapoznajemy się z rodzimą historią, kulturą i sztuką - jest z czego być dumnym! Wędrówka ta szybko okazuje się wielką przyjemnością, bowiem fotografie Adama Bujaka, starannie dobrane, zachwycają swą urodą. Artysta szukał nieraz ujęć niezwykłych, starając się dorównać dawnym mistrzom architektury i sztuki, których dzieła uchwycił w swoim obiektywie.

  Wydawca postanowił wzbogacić warstwę ilustracyjną atrakcyjnym tekstem. Zaprosił więc do współpracy jednego z najwybitniejszych historyków polskich, prof. Wojciecha Polaka. Jest to autor, który nie tylko dysponuje olbrzymią wiedzą, ale także pisze literacko, zręcznie posługuje się piórem - świetnie się go czyta. To nie są krótkie, zdawkowe teksty, jakie zazwyczaj umieszcza się w albumach. Gdyby zsumować opisy poszczególnych stuleci, okaże się, że mamy w ręku świetne kompendium wiedzy na temat całych dziejów naszej Ojczyzny.

  Bardzo ciekawe w tej nietypowej książce jest to, że autor zdjęć Adam Bujak, który zjeździł Polskę wielokrotnie wszerz i wzdłuż, zdecydował się sfotografować również obiekty mało znane, a jakże piękne i cenne. Dzięki temu dokonujemy prawdziwych odkryć. Obok Wawelu, dawnych katedr, Łazienek Królewskich czy innych wspaniałych, popularnych zamków lub świątyń spotykamy np. mały kościółek w Dziekanowicach z romańskim prezbiterium z XI w., czy ufundowany jeszcze przez Kazimierza Wielkiego kościół Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Łapczycy. Zaglądamy do wspaniale przyozdobionych chat ludowych w Zalipiu lub do XII-wiecznych kopalń soli w Bochni i Wieliczce. Patrzymy ponadto na najwyższy drapacz chmur w Unii Europejskiej wybudowany w Warszawie zaledwie parę lat temu. W albumie jest aż 600 zdjęć, a co jedno, to ciekawsze.

  Autorzy starali się oddać bogactwo naszego narodowego dziedzictwa. Nie było to zadanie łatwe, ale udało im się. Zapraszamy zatem wraz z nimi do wędrówki po kartach tej książki - do fascynującej wędrówki po Polsce!
  Spis treści:
  Prapolska
  Wiek X
  Początki państwa polskiego
  Wiek XI
  Od Bolesława Chrobrego do Władysława Hermana
  Wiek XII
  Rządy Bolesława Krzywoustego i początki rozbicia dzielnicowego
  Wiek XIII
  Droga do zjednoczenia państwa polskiego
  Wiek XIV
  Zjednoczone królestwo
  Wiek XV
  Potęga monarchii jagiellońskiej
  Wiek XVI
  Saeculum Aureum
  Wiek XVII
  Wiek Srebrny
  Wiek XVIII
  Czasy saskie, oświecenie i utrata niepodległości
  Wiek XIX
  Walka o wolność
  Wiek XX
  Od niepodległości do niepodległości
  Wiek XXI
  Co dalej

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7553-374-3
  Okładkatwarda, obwoluta
  Liczba stron368
  Wymiary235 x 270 mm
  AutorAdam Bujak
  AutorWojciech Polak
  Rok wydania2023
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *