Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Close

  Spełnienie wszystkich pragnień

  Producent: Wydawnictwo AA
  Kod katalogowy: 642442
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 39,90 zł
  27,05 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 19,90 zł
  Sprawdź warunki darmowej dostawy »
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
  Cena
  No shipping options

  Świętość zaczyna się od bojaźni Pana, a kończy miłością bez bojaźni.

  Ralph Martin

  Przewodnik podróży do Boga oparty na mądrości Świętych!

  Przewodnikami w tej duchowej podroży jest tu siedmioro wielkich świętych – mistrzów duchowych: św. Augustyn, św. Bernard z Clairvaux, św. Katarzyna ze Sieny, św. Teresa z Avila, św. Jan od Krzyża, św. Franciszek Salezy i św. Teresa od Dzieciątka Jezus.

  Klasyka duchowości katolickiej dla współczesnego człowieka!

  „To niesamowita i cudowna książka. Uwielbiam ją!”

  O. Robert Faricy SJ, profesor teologii duchowości na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie

  Ralph Martin, katolicki teolog i filozof, założyciel i lider wspólnoty życia Słowo Boże w Ann Arbor w USA, jest jednym z pionierów Odnowy Charyzmatycznej i zarazem jej wybitnym animatorem. Papież Benedykt XVI mianował go konsultantem Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji. Ralph i jego zona Anne maja sześcioro dzieci i dwanaścioro wnuków.

  Duchowa droga do spełnienia wszystkich ludzkich pragnień – zjednoczenia z Bogiem!

  Rozdział I. Powołani do świętości (fragment)

  Jezus podsumował swoje nauczanie zdumiewającym i jednoznacznym wezwaniem wygłoszonym do swoich uczniów: „Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski” (Mt 5, 48). Doskonali w czystości serca, doskonali we współczuciu i miłości, doskonali w posłuszeństwie, doskonali w zgodzie z wolą Ojca, doskonali w świętości – kiedy słyszymy te słowa, zrozumiałe jest, że możemy poczuć pokusę zniechęcenia, myśląc, że doskonałość jest dla nas niemożliwa. I faktycznie, jeśli zostalibyśmy pozostawieni samym sobie, z pewnością tak by się stało – a więc byłoby to niemożliwe, podobnie jak dla bogaczy niemożliwe byłoby wejście do nieba, a dla mężczyzny i kobiety wytrwanie w wierności przez całe życie małżeńskie. Ale z Bogiem wszystko jest możliwe – nawet nasza przemiana.

  Jan Paweł II – a on sam może znaleźć się pewnego dnia pomiędzy ludźmi uznanymi za doktorów Kościoła – w swojej profetycznej interpretacji wydarzeń drugiej połowy XX i początku XXI wieku, Novo millennio ineunte, podkreśla, że Duch Święty ponownie na pierwszym planie stawia w świadomości Kościoła przeświadczenie, iż te słowa Jezusa odnoszą się faktycznie do każdego z nas. Wskazuje on, że Jubileusz Roku 2000 był po prostu ostatnią fazą okresu przygotowań i odnowy, czasu przygotowania trwającego od czterdziestu lat po to, by przysposobić Kościół na wyzwania nowego tysiąclecia. Papież Jan Paweł II mówi o trzech ponownych odkryciach, do których Duch Święty prowadził Kościół, poczynając od II Soboru Watykańskiego zakończonego w roku 1965. Jedno z tych ponownych odkryć dotyczy „powszechnego powołania do świętości”:

  (...) wszyscy chrześcijanie, jakiegokolwiek stanu i zawodu, powołani są do pełni życia chrześcijańskiego i do doskonałości miłości (NMI 30, por. LG 40).

  Jan Paweł II podkreśla, że to wezwanie do pełni świętości jest czymś podstawowym w byciu chrześcijaninem.

  „Zadać katechumenowi pytanie: „Czy chcesz przyjąć chrzest?” znaczy zapytać go zarazem: „Czy chcesz zostać świętym?”. Znaczy postawić na jego drodze radykalizm Kazania na Górze: „Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski” (Mt 5, 48). (...) Dzisiaj trzeba na nowo z przekonaniem zalecać wszystkim dążenie do tej „wysokiej miary” zwyczajnego życia chrześcijańskiego. Całe życie kościelnej wspólnoty i chrześcijańskich rodzin winno zmierzać w tym kierunku (NMI 31). (...)

  Specyfikacja
  PodtytułPrzewodnik w podróży do Boga oparty na mądrości świętych
  ISBN978-83-7864-244-2
  Liczba stron544
  AutorRalph Martin
  Rok wydania2013
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *