-39% Bestseller!

Niewyjaśnione zagadki chrześcijaństwa

Special Price 79,00 zł   Normalna cena 129,00 zł Oszczędzasz 50 zł
Najniższa cena z 30 dni: 79,00 zł
Dostępność: W magazynie
Więcej informacji
EAN 9788378649946
ISBN 978-83-7864-994-6
Numer katalogowy 649946
Wymiary 170 x 240 mm
Okładka twarda
Ilość stron 392
Rok wydania 2023

Ta znakomicie opisana i bogato ilustrowana książka jest pełna fascynujących tajemnic, które nadal pozo­stają niewyjaśnione mimo setek lat rozmaitych ba­dań, hipotez i teorii na ich temat. Michael Hesemann, znany niemiecki historyk i publicysta specjalizujący się w dziejach Kościoła, a także badacz relikwii, ruszył w podróż po całym świecie, poszukując tajemniczych zjawisk i obiektów chrześcijaństwa, których nie da się dokładnie zbadać i wyjaśnić za pomocą nauk przyrodniczych.
Znane od wieków obrazy, powstałe bez udziału ma­larza, pędzli i farb: Całun Turyński, Całun z Orvieto czy też portret Maryi z Guadalupe - pozostają na­dal niewytłumaczalne przez naukę. Znajdująca się w Neapolu ampułka z krwią św. biskupa Januarego, która staje się płynna na oczach setek wiernych.
Niedotknięte rozkładem ciała świętych, takich jak św. Katarzyna Laboure czy św. Bernadetta Soubirous. Płaczące obrazy i figury Matki Bożej. Wiarygodnie poświadczone przez świadectwo nauki krwawiące Hostie. Autor zgłębia w książce m.in. Tajemnice z La Salette. Analizuje niesamowite proroctwo św. Malachiasza, dotyczące papieży i antypapieży, czy też słynną Trzecią Tajemnicę Fatimską, a także spek­takularny „cud słońca" w Fatimie, który powtórzył się w 1950 r.
Hesemann relacjonuje swoje osobiste badania i cytu­je rozmaite prace naukowe, ale także pozwala wypo­wiedzieć się krytycznym glosom, dzięki czemu przed Czytelnikiem wyłania się cała panorama najbardziej spektakularnych zjawisk, proroctw oraz cudownych tajemnic chrześcijaństwa!

Inni klienci kupili również