-75%

Zniszczyć księdza

Special Price 9,90 zł   Normalna cena 39,90 zł Oszczędzasz 30 zł
Najniższa cena z 30 dni: 14,90 zł
Dostępność: W magazynie
Więcej informacji
EAN 978-83-960670-1-2
Numer katalogowy 067012
Okładka miękka
Ilość stron 352
Rok wydania 2021

Autor, zajmujący się od ponad 15 lat życiem i męczeńską śmiercią księdza Jerzego Popiełuszki, zebrał w tej książce nieznane i niepublikowane dotąd materiały archiwalne oraz relacje dotyczące jednej z najbardziej perfidnych prowokacji Służby Bezpieczeństwa, wymierzonej w katolickiego księdza. Ta komunistyczna zbrodnia, zwana „Prowokacją na Chłodnej”, miała doprowadzić do skompromitowania księdza Jerzego Popiełuszki w oczach opinii publicznej oraz bliskich mu osób. Miała też na celu aresztowanie kapelana Solidarności.

Sprawa tzw. Prowokacji na Chłodnej to do dziś nie do końca wyjaśniona zagadka. Mimo upływu lat wciąż bulwersuje i budzi wielkie emocje akcja Służb Bezpieczeństwa PRL, mająca na celu sfabrykowanie dowodów i oskarżenie o przestępstwo, a co za tym idzie skompromitowanie księdza Jerzego Popiełuszki. Książka Piotra Litki jest w tej kwestii przełomowa. Autorowi udało się zebrać najpełniejszą dokumentację dotyczącą samej prowokacji, jak i śledztwa w tej sprawie, prowadzonego przez Instytut Pamięci Narodowej. (...)

dr Paweł Naleźniak

Ta zbrodnicza prowokacja była pierwszym, nieudanym aktem szeroko zakrojonych działań komunistycznej bezpieki przeciwko księdzu Popiełuszce. To doskonały dowód na to, jak zbrodniczą organizacją był komunistyczny aparat opresji PRL. Książka jest znakomitym, unikatowym, wyczerpującym opracowaniem zarówno samej prowokacji, jak i prowadzonego w tej sprawie śledztwa.

dr Cecylia Kuta

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych
w grach objętych monopolem państwa,
zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Patronat medialny książki:

TVP Historia

Do Rzeczy - Tygodnik Lisickiego

Gość Niedzielny

Zajrzyj do książki:

Inni klienci kupili również